Wydarzenia

„Aktywny senior” – ruszają zajęcia w Agorze Bytom

Dodano 4 stycznia 2017
Agora Bytom

Dodaje energii, poprawia kondycję i samopoczucie – tyle zalet ma gimnastyka dla seniora. Od stycznia do kwietniaAgora Bytom zaprasza na sobotnie zajęcia pod okiem doświadczonych fizjoterapeutek. Wstęp wolny.

 

Utrzymanie ciała w dobrej kondycji mimo upływu lat jest prostsze, niż się wydaje. W Agorze Bytom, przy współpracy ze Stowarzyszeniem SBB, od nowego roku rusza cykl „Aktywny senior”. Bezpłatne zajęcia dla osób starszych odbędą się od stycznia do kwietnia w każdą sobotę od godz. 10:00 w sali Kameralnej bytomskiej multigalerii.

 

- W akcji chodzi o to, by wyjść z domu, spotkać się z rówieśnikami i przede wszystkim dobrze bawić z korzyścią dla zdrowia. Jesteśmy przekonani, że na jednej wizycie na zajęciach się nie skończy – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom.

 

Godzinne zajęcia poprowadzą Lucyna Pietrzyk i Maria Szulc, specjalistki z bytomskiego Stowarzyszenia SBB, doświadczone w pracy z seniorami. Treningi będą ciekawe
i różnorodne, oparte głównie na ćwiczeniach kształtujących z wykorzystaniem ciężarków
i hula-hop, nie zabraknie też elementów fitnessu.

 

Organizatorzy zapewnią maty do ćwiczeń, ale można też pojawić się z własnym sprzętem. Prowadzące zajęcia podkreślają, że tempo będzie dostosowane do potrzeb każdego z uczestników.

 

Aktywny senior”

Kiedy: od stycznia do kwietnia w każdą sobotę o godz. 10:00

 

Gdzie: Sala Kameralna, Agora Bytom (Poziom +3)

 

ajax loader