Psychologia

Zdrowie psychiczne i fizyczne receptą na lepszy Nowy Rok

Dodano 23 stycznia 2017
Herbalife Nutrition

 

Najczęstszym wyzwaniem stawianym sobie wraz z Nowym Rokiem jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Często wiąże się to z rozpoczęciem restrykcyjnej diety, czy katorżniczych treningów. Tymczasem zdrowy tryb życia to przede wszystkim zdrowe wybory, prawidłowa suplementacja i równowaga psychiczna.

Bez wątpienia, aktywność fizyczna pozwala utrzymać odpowiednią wagę, wzmacnia serce, wydolność organizmu oraz wspomaga funkcjonowanie układu kostnego 
i mięśniowego. To na tych profitach z ćwiczeń ludzie najczęściej koncentrują swoją uwagę. Tymczasem ruch ma także zbawienny wpływ na naszą psychikę, a jeśli zostanie to połączone z odpowiednią suplementacją, organizm na pewno nam się odwdzięczy. Co więcej, prawidłowe funkcjonowanie mózgu, sprawi, że będziemy emanować pozytywną energią, która jest motorem do działania i pomaga realizować noworoczne cele.

Zazwyczaj pierwszą wymówką przed rozpoczęciem ćwiczeń staje się zmęczenie. To bardzo zgubny pretekst! Sesja ćwiczeń fizycznych powoduje, że uczucia znużenia, zmęczenia, ospałości czy braku energii - znikają. Aktywność prowadzi do obniżenia poziomu negatywnych stanów emocjonalnych, takich jak smutek czy przygnębienie, a uprawiana regularnie poprawia nastrój i samopoczucie.

Aby kompleksowo zadbać o swoje zdrowie warto pamiętać o prawidłowej suplementacji, która ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu. W tym aspekcie z pomocą przychodzi Herbalifeline Max, suplement diety zawierający kwasy tłuszczowe omega-3. W żelowej kapsułce znajdują się drogocenne kwasy EPA i DHA, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie serca, utrzymanie właściwego ciśnienia krwi oraz poziomu trójglicerydów, a co za tym idzie - stabilizację nastroju.

Kora mózgowa jest w 60% zbudowana z DHA, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mózgu, a także całego układu nerwowego. Osoby, które mają bardzo niski poziom kwasu DHA często cierpią na zaburzenia emocjonalne, a nawet ciężkie depresje. Z kolei EPA, poprzez zwiększenie przepływu krwi w mózgu ułatwia dotarcie tlenu i składników odżywczych do mózgu. Kwasy z grupy omega 3 stabilizują nastrój, zmniejszają możliwość pojawienia się uczucia zamęczania, lęku, gniewu oraz objawów depresyjnych – które są bardzo częstym powodem porzucania noworocznych celów. Problem leży zazwyczaj nie w zbyt trudnych ćwiczeniach, uciążliwej diecie czy braku czasu na wymarzony wyjazd – ale 
w naszej głowie.

Wraz z Nowym Rokiem, warto postawić sobie nowe wyzwania, pod warunkiem, że je zrealizujemy. By mieć tę pewność należy zadbać o prawidłowe funkcjonowanie mózgu i całego organizmu. Aktywność fizyczna połączona z suplementacją to najlepszy start w zdrowy rok, pełen energii i dobrego nastawienia.

*Badanie Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych (2014)

O Herbalife

Herbalife Ltd. (HLF) jest globalną firmą odżywczą, która od 1980 roku wyznacza trendy w dziedzinie zdrowego odżywiania, kontroli wagi oraz pielęgnacji ciała, zapewniając kompleksowe wsparcie zdrowego stylu życia. Produkty Herbalife dostępne są obecnie w ponad 90 krajach poprzez model sprzedaży bezpośredniej, dzięki sieci Niezależnych Partnerów. Jesteśmy zaangażowani w walkę ze światowymi problemami związanymi z nieprawidłowym odżywianiem i otyłością poprzez oferowanie produktów wysokiej jakości, indywidualny coaching z Niezależnym Partnerem Herbalife oraz społeczność, która inspiruje klientów do zdrowego, aktywnego życia.

Wspieramy Fundację Herbalife Family (HFF) i jej program Casa Herbalife, którego celem jest zapewnienie dzieciom odpowiedniego odżywiania. Jesteśmy również sponsorem ponad 190 światowej klasy sportowców, drużyn oraz wydarzeń na całym świecie, w tym Cristiano Ronaldo, Wilson Kipsang i włoską reprezentację olimpijską.

 

Na całym świecie Herbalife zatrudnia ponad 8000 pracowników, a jej akcje są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE: HLF) ze sprzedażą netto w wysokości 4,5 mld $ w roku 2015. 

ajax loader