Podróże

Twój zimowy urlop w Austrii

Dodano 30 stycznia 2017
Austria czas na oddech

Szerokie stoki, doskonała narciarska infrastruktura, atrakcyjne oferty, a to wszystko wśród romantycznych zimowych krajobrazów i serdecznych ludzi wokół - Austria od lat jest jednym z najchętniej wybieranych krajów na zimowy wypoczynek dla całej rodziny. Niezależnie od preferencji narciarze znajdą tu wszystko, czego pragną. Dołącz i Ty do grona zachwyconych Austrią zimowych urlopowiczów!

 

Zaplanuj swój zimowy urlop w Austrii

 

Przygotowaliśmy dla Was 3 regiony, które warto zwiedzić:

1. Narciarski urlop w Górnej Austrii

 

Górna Austria to pierwszy alpejski region narciarski, na jaki natrafia turysta jadący do Austrii z Polski. Siedem ośrodków narciarskich, 205 km tras, funparki i optymalny stosunek ceny do jakości niewątpliwie dodają mu atrakcyjności.
  

Szybki i łatwy dojazd

Górna Austria to pierwszy alpejski region narciarski na trasie prowadzącej z Polski. Oferuje on aż 205 km idealnie utrzymanych stoków. Narciarze o ambicjach sportowych mogą spróbować swoich sił na pucharowych stokach i poczuć dreszczyk emocji podbijając wolne tereny w wysokich górach. Dzieci lub inni członkowie rodziny ćwiczą pierwsze kroki na nartach w szkołach narciarskich, na terenach narciarskich dla dzieci lub pod okiem prywatnego instruktora. Schroniska narciarskie zapraszają w nagrodę na słodkie omlety cesarskie i pożywne knedle.
 

Siedem terenów narciarskich w pobliżu

W Salzkammergut rodziny oblegają kuszące atrakcjami stoki „Gaudi” regionu narciarskiego Dachstein West. Położony dokładnie naprzeciwko dolnej stacji kolejki, nowiutki Leading Family Hotel & Resort Dachstein König oferuje komfortowe noclegi. Nauka narciarstwa najlepiej idzie na płaskowyżu Feuerkogel. Zaawansowani łapią freeride’owego bakcyla na wysokogórskich terenach Dachstein Krippenstein. Miłośnikom jazdy rekreacyjnej polecamy teren Kasberg w Grünau w dolinie Almtal. Czekają tutaj urozmaicone stoki, schroniska serwujące regionalne przysmaki i słoneczne miejsca ze wspaniałym widokiem.
 

Sportowe wyzwania i rodzinna sielanka

W regionie Pyhrn-Priel mistrzowie dwóch desek mierzą swe siły na pucharowej trasie Hannesa Trinkla w Hinterstoder. Wurzeralm z kolei zachwyca długimi i słonecznymi trasami. Teren narciarski Hochficht w regionie Mühlviertel oferuje idealne połączenie narciarstwa z dobrą zabawą. Hochficht Arena wyróżnia się infrastrukturą optymalnie dostosowaną do potrzeb rodzin.
 

Za dnia sport, wieczorem relaks

Zmęczonym po aktywnym dniu na stokach urlopowiczom wieczorami ukojenie przynoszą sauny, łaźnie parowe i dobroczynne masaże. Hotele z ofertą wellness, ale także te specjalizujące się w pobytach dla rodzin, dysponują doskonałą infrastrukturą, która zapewnia odprężenie i pomaga nabrać nowych sił. A dodatkowo także rozpieszczają gości regionalnymi przysmakami.

 

2. Salzburg: zimowa baśń

 

Kiedy barokowy krajobraz miasta Mozarta przykrywa śnieg, Salzburg wygląda jak miasto z bajki. Legenadarne zabytki, tradycyjne jarmark bożonarodzeniowe, wydarzenia muzyczne, idealnie przygotowane ośrodki narciarskie w pobliżu  ̶  to wszystko przyciąga do Salzburga turystów z całego świata. Tym samym urlop w tym miejscu to idealne połączenie programu kulturalnego z bogatą ofertą narciarską.

 

Adwent w Salzburgu

Do najważniejszych zimowych wydarzeń w Salzburgu, obok marszu Krampusów, w którym bierze udział kilkaset przebranych w diabelskie kostiumy i maski postaci, należą urocze jarmarki bożonarodzeniowe. Przed salzbuską Katedrą można kupić tradycyjne rękodzieło oraz kulinarne frykasy. Rodziny z dziećmi szczególnie lubią jarmark w parku Hellbrunn: na najmłodszych czekają tam kucyki, na których można pojeździć, oraz mini-zoo, a na rodziców - grillowanie kiełbasek przy ognisku. Oferty dopełniają koncerty muzyki bożonarodzeniowej i tradycyjne śpiewy adwentowe.

 

Cicha noc

Najsłynniejsza kolęda świata ma swoje początki właśnie w Salzburgu. Śladami autora "Cichej nocy", Josepha Mohra, można odbyć inspirujący spacer ulicami miasta. Kolęda powstała w 1818 r. w malowniczej kapliczce w Oberndorf niedaleko Salzburga.

 

Narty i kultura

Dla wszystkich aktywnych, którzy pragną połączyć korzystanie z dobrodziejstw kultury, sztuki i życia miejskiego z jazdą na nartach w Salzburgu dostępny jest autobus transferowy, Ski Shuttle, który bezpłatnie przewozi chętnych do ośrodka Flachau w Ski amadé - największego regionu narciarskiego Austrii, codziennie od 17.12.2016 do 19.03.2017.

3. Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

 

Dzięki swojej zróżnicowanej ofercie i międzynarodowej klasie arena narciarska Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn należy do najbardziej rozrywkowych terenów narciarskich w Alpach!

 

Cyrk narciarski...

...oferuje wszystkim miłośnikom sportów zimowych maksymalną przyjemność ze śniegu: stoki o łącznej długości 270 km dzielą się na niebieskie stoki dla początkujących o długości 140 km, czerwone zjazdy dla średniozaawansowanych o długości 110 km oraz czarne odcinki dla profesjonalistów o długości 20 km. Dzięki 70 wyciągom, ponad 60 przytulnym schroniskom narciarskim, 7 snowparkom, 2 parkom Natural Freeride Park, 2 stokom ze sztucznym oświetleniem i 5 torom saneczkowym region ten zalicza się do najbardziej urozmaiconych obszarów narciarskich w Austrii. Trasy narciarskie SkiMovie, trasy do szybkiej jazdy i odcinki wyścigowe, Snow Trails oraz Snowtubing zapewniają różnorodną, bogatą ofertę. Do tego dochodzą liczne interesujące atrakcje dodatkowe od Snowmobil-City poprzez Flying Fox XXL aż po Baumzipfelweg.

 

Czysta przyjemność dla freeriderów

Freeride w regionie Cyrk narciarski Saalbach Hinterglemm Leogang w Fieberbrunn zapewnia jazdę w głębokim śniegu w wielu parkach Natural Freeride Parks, liczne trasy narciarskie o różnych poziomach trudności, różnorodne punkty informacyjne Check Room oraz Freeride Lounge i trasy szkoleniowe dla freeriderów.

 

Nordic Park

Każdemu, kto odważy się wejść na wąską deskę, centrum umiejętności Nordic Park w Saalfelden Leogang oferuje perfekcyjne warunki. Rozległa sieć torów dwuśladowych i torów do jazdy na łyżwach objęta jest codzienną, kompleksową opieką. Tak jak w regionie narciarskim trasy biegów narciarskich obejmują zróżnicowany stopień trudności, na których trenują również miejscowi, czołowi sportowcy jak na przykład Simon Eder.            

źródło:

http://www.austria.info/pl/aktywnosci/narty-i-sporty-zimowe/twoj-zimowy-urlop-w-austrii?utm_medium=sonstige&utm_source=netsprint&utm_campaign=PL_2017-01_winter_ewvl&utm_content=mailing__

ajax loader