Hobby

Biegaj jesienią

Dodano 21 września 2016
Redakcja

Bieganie to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych sportów również w naszym kraju. Biegać może każdy niezależnie od wieku. Osoby decydujące się na rozpoczęcie swojej sportowej przygody często doceniają fakt, że można to robić wszędzie. Wystarczy ubrać sportowe buty, odpowiednie ubranie i można ruszać na trasę. Według statystyk regularne bieganie sprawia, że długość życia się zwiększa. 

 

Jesień to czas zdecydowanie chłodniejszy i pogoda nie jest już tak łaskawa jak w sezonie letnim. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z uprawiania sportu. Jeśli warunki atmosferyczne nie pozwalają na jogging to warto wtedy wybrać się na siłownie, gdzie czekać na nas będzie bieżnia. Deszcz, wiatr czy nawet śnieg nie są nam wtedy straszne. 

 

Aktywnym seniorom na początku swojej przygody polecamy krótkie treningi trwające maksymalnie od 20 do 40 minut. Treningi warto zaplanować i na początek niech będą to 3 dni w tygodniu. Niezwykle ważne jest, aby bieganie nie odbywało się dzień po dniu. Organizm musi mieć przecież czas na regenerację. 

 

 

Jesień to idealny czas do rozpoczęcia swojej przygody z bieganiem. Jeśli odstrasza was pogoda to warto wybrać się na siłownie, gdzie czekać na was będzie profesjonalny sprzęt, a także trenerzy, którzy na pewno doradzą jak biegać żeby nie złapać kontuzji. 

ajax loader