Podróże

Mykonos - grecki raj

Dodano 27 września 2016
Redakcja

Według turystów podróżujących do Grecji, październik jest idealnym okresem na wizytę w tym kraju. Idealna pogoda, piaszczyste plaże i sporo atrakcji, sprawiają, że warto ją odwiedzić nawet w sezonie jesienno-zimowym. 

 

Temperatury nie odbiegają od tych, które można odczuć w lipcu czy sierpniu, a liczba turystów jest zdecydowanie mniejsza. To idealna okazja do spokojnego wypoczynku w otoczeniu przepięknych krajobrazów. 

 

Wyspa Mykonos należy do archipelagu Cyklady i przez turystów jest ona wybierana coraz chętniej, dlaczego? Pełne zabytków i średniowiecznych artefaktów miasto Mykonos jest prawdziwą gratką dla fanów historii. Zabytkowe domki w Małej Wenecji - jednej z dzielnic miasta również przyciągają uwagę. Spora liczba muzeów powinna również was zainteresować, szczególnie warto zwrócić uwagę na Muzeum Archeologiczne, Marynistyczne a także na Muzeum Folkloru. Krajobraz charakterystyczny dla greckich miast sprawia, że można tutaj naprawdę świetnie spędzić czas. 

 

 

Po zwiedzaniu polecamy waszej uwadze kurort Agios Ioannis położony w zachodniej części wyspy. Jest to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku przy morzu.

 

ajax loader