9 świątecznych prezentów dla tych, którzy lubią zgłębiać tajniki osobowości

Prezentownik rozwojowy to zestawienie świątecznych propozycji na prezent dla osób, które cenią sobie rozwój osobisty i wszystko, co wiąże się z tym tematem. Są to także pomysły i wskazówki, dla tych z Was, którzy nie wiedzą, co chciałyby dostać na święta. Oto 9 niebanalnych propozycji:

1. Gadżety, plakaty

Kubki, torby, podkładki pod myszki z zabawnym napisem w stylu „Psychologist powered by coffee” to zawsze miły prezent. Gadżety są zabawne, a bywają też praktyczne. Oryginalnych kubków można mieć wiele, będzie można z nich korzystać zarówno w domu, jak i w pracy. Podkładka pod myszkę również przyda się w domu i biurze, a do tego to rzecz, która dość szybko się niszczy i potrzebuje wymiany. Wśród zabawnych dodatków są również kalendarze, notesy, długopisy lub fartuchy do gotowania.

2. Gry planszowe

Gra Psychopoly bardzo przypomina popularną grę Monopoly. Z tą różnicą, że w psychologicznej wersji główną rolę odgrywają popularne ikony ze świata psychologii, a zamiast kupowania nieruchomości inwestujesz np. w piramidę Maslowa. Gra to idealny prezent dla osób interesujących się psychologią, ale nie tylko. Inni uczestnicy zabawy, niezależnie od zainteresowań, mogą dzięki grze wzbogacić swoją wiedzę, dowiedzieć się kilku ciekawostek , a przede wszystkim miło spędzić czas.

3. Kolorowanki antystresowe

Kolorowanki antystresowe od kilku lat robią prawdziwą furorę wśród dorosłych. To idealny pomysł na prezent dla osób, którym trudno się skupić, mają zaburzenia koncentracji, prowadzą napięte życie, są w ciągłym biegu. Kolorowanka wymaga zatrzymania się na dobrą chwilę, na odbycie krótkiego relaksu. Teraz w sklepach, zarówno stacjonarnych jak i internetowych, można znaleźć szeroki wybór rozmaitych kolorowanek, różniących się od siebie tematyką i formą.

4. Szkolenie, kurs, warsztat

Psychologia obejmuje szerokie spektrum tematów i ciekawych wątków. Większość osób o takich zainteresowaniach ma jednak swoją ulubioną „działkę”, którą w szczególny sposób chce zgłębiać. Z tego względu warto pomyśleć o kursie bądź szkoleniu z wybranej tematyki – może być w wersji stacjonarnej lub online.

5. Planer, organizer

Planer lub kalendarz potrzebny jest nie tylko psychologowi do zapisywania wizyt pacjentów. Takie narzędzie przydaje się każdemu, kto w przemyślany i mądry sposób chce zarządzać swoim czasem. Bo dobrze zorganizowany dzień to o wiele więcej możliwości.

6. Biżuteria molekularna

Srebrny naszyjnik – Serotonina

Biżuteria molekularna zainspirowana została skomplikowanymi procesami, które zachodzą w ludzkim mózgu i ciele. Takie motywy, jak neuroprzekaźniki, dopamina, serotonina, estrogeny czy wzory z DNA to prawdziwy fenomen dla kobiet – psycholożek i nie tylko. Tak oryginalne motywy przykuwają wzrok i bardzo korzystnie się prezentują. Dostępne są zazwyczaj w złocie i srebrze.

7. Sesja u psychoterapeuty lub coacha

W dzisiejszych czasach, szczególnie w dobie pandemii i pracy zdalnej, rozmowa z terapeutą lub coachem stanowić może cenne doświadczenie i pomoc. Taka sesja może ułatwić rozstrzygnięcie wielu wątpliwości lub pozytywnie wpłynąć na uporządkowanie swoich spraw. Czasem wystarczy jedno spotkanie, by w naszej głowie zapanował większy ład.

8. Dziennik Uważności

Dziennik Uważności to książka z pięknie ilustrowanymi stronami, w której można zapisywać swoje własne myśli. Zawiera ćwiczenia, które pomogą odnaleźć spokój i harmonię. Dziennik zajmuje niewiele miejsca, warto wozić go zawsze ze sobą i rejestrować w nim cenne myśli oraz uwagi. Dziennik może stać się milczącym przyjacielem, który nie tylko „wysłucha” i przyjmie każde słowo, ale uspokoi myśli, pozwalając im na chwilę koncentracji.

9. Książki/literatura

Dziwne przypadki ludzkiego mózgu, Sam Kean

Książka to dobry prezent dla każdego, a szczególnie dla osoby interesującej się psychologią i ceniącej sobie rozwój osobisty. Taki prezent będzie bardziej trafiony, jeśli wiemy, jakiej książki brakuje osobie obdarowywanej. Nie mając jednak takiej wiedzy, warto postawić na bestsellery. Wśród topowych książek psychologicznych na uwagę zasługują tytuły: 

  • Dziwne przypadki ludzkiego mózgu  Seana Kean,
  • Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym  Daniela Kahnemana,
  • Efekt Lucyfera  Philipa G. Zimbardo,
  • W co grają ludzie. Psychologia stosunków międzyludzkich  Erica Berne,
  • Paradoks czasu  Philipa Zimbardo i Johna Boyda,
  • Gdziekolwiek jesteś bądź –Jona Kabat-Zinna,
  •  Toksyczni rodzice  Susan Forward.
prezentyrozwój osobistyŚwięta
Komentarze (0)
Dodaj komentarz