Jakie sprzęty do ćwiczeń warto kupić zimą?

W chłodne pory roku nie zawsze ma się ochotę na długie podróże do siłowni. Dobrym rozwiązaniem będzie więc inwestycja w sprzęt, który umożliwi satysfakcjonujące ćwiczenia w domu. Które urządzenia są warte inwestycji? Dowiesz się tego z treści niniejszego poradnika.

Bieżnia i rower stacjonarny – uniwersalny sprzęt do ćwiczeń

Chcąc trenować swoją wytrzymałość, warto zainwestować w bieżnię. Regularne bieganie poprawia nie tylko wydolność, ale też siłę mięśni nóg. To idealne rozwiązanie na długie, zimowe wieczory, podczas których trudno uprawiać ten sport na świeżym powietrzu. Korzystając z bieżni można jednocześnie oglądać ulubiony serial i połączyć przyjemne z pożytecznym.

Podobne atuty gwarantuje stacjonarny rower treningowy. Tego rodzaju sprzęt do ćwiczeń będzie lepszym wyborem dla osób, które nie chcą obciążać stawów. Większość urządzeń oferuje możliwość regulacji obciążenia, co pozwala na kilka rodzajów aktywności: rekreacyjną przebieżkę albo wykańczający trening mięśni nóg. 

Skakanka i orbitrek – świetne produkty do treningu w domu

Prosta i łatwa w użytkowaniu skakanka to uniwersalny rodzaj sprzętu do ćwiczeń aerobowych. Za jego pomocą można wzmocnić nogi, mięśnie brzucha i spalić sporą ilość tkanki tłuszczowej. Jeśli zależy Ci na dodatkowych efektach, kup skakankę z dodatkowym obciążeniem. Dzięki temu przy okazji ćwiczeń wzmocnisz też ramiona i przedramiona.

Kolejną propozycją jest orbitek. To znakomite urządzenie, które może posłużyć do różnego rodzaju treningów. Sprzęt do ćwiczeń pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów i ogólnie wzmocnić kondycję. Z pomocą orbitka można wykonywać bardzo różne ćwiczenia i budować wiele partii mięśniowych jednocześnie. 

Mata do ćwiczeń – wybór dla miłośników jogi i pilatesu

Mata to kolejny rodzaj sprzętu do ćwiczeń, z którego warto korzystać zimą. Uniwersalny produkt może posłużyć do gimnastyki, gimnastyki korekcyjnej, jogi, pilatesu czy innych ćwiczeń związanych ze wzmocnieniem i rozbudową mięśni. W trakcie treningu można liczyć na dodatkową ochronę przed otarciami od twardej podłogi. 

Sprzęty do ćwiczeń, z których warto korzystać zimą to chociażby bieżnia czy rowerek treningowy. Świetnym wyborem będą również orbitrek, stepper, ciężarki na nadgarstki, skakanka, a także klasyczna mata do ćwiczeń. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Jeśli zależy Ci na treningu na świeżym powietrzu, warto też zainwestować w kijki do nording walking. To doskonały sposób na hartowanie całego ciała, a jednocześnie wspieranie swojej kondycji. 

Artykuł sponsorowany

zdrowy tryb życiazima