BOSKIE JAK DIABLI [CHOINKA]

Czy można w Święta Bożego Narodzenia nie mieć choinki w domu? Naszym zdaniem nie da się poczuć atmosfery Świąt bez tego kolorowego drzewka w salonie. Błyszczy i mieni się kolorami. Jest ozdobą i atrakcją jednocześnie!

Wycinka i plastik tak samo problematyczne

Niestety rocznie w samej tylko Polsce wycina się 6 milionów drzewek, które parę tygodni później lądują na śmietniku. Każde z nich emituje wtedy 16 kg dwutlenku węgla, zanim ostatecznie ulegnie rozkładowi. Dla wielu alternatywą staje się plastikowy odpowiednik żywej choinki, który nie tylko nie gubi igieł i jest prostszy w utrzymaniu, ale także wystarcza na lata. Jednak zarówno produkcja, jak i utylizacja takiego sztucznego drzewka znacząco obciążają środowisko. Do ich wyrobu wykorzystuje się duże ilości ropy naftowej, chemikaliów i metali. Efektem ubocznym jest nie tylko zanieczyszczenie powietrza, ale i wody. Nie wspominając już o czasie jej rozkładu. Może w takim razie wyjściem jest choinka ekologiczna? To propozycja dla wszystkich tych, którzy dbają  o środowisko. Można ją kupić albo wypożyczyć.

Eko wybór jest boski!

Codziennie używamy wielorazowych toreb na zakupy, segregujemy odpady, zmniejszamy zużycie plastiku. Dlaczego więc zmieniać przyzwyczajenia na Święta? Na pomysł odczarowania Świąt z plastiku wpadła marka ecoFeriae. Proponuje wprowadzenie do naszych wnętrza naturalnego piękna drewnianej choinki. Do jej wytworzenia używane jest drewno tylko z certyfikowanych, polskich upraw. Z jednego dorosłego drzewa powstaje aż 40 drzewek ecoFeriae. Każda sztuka wykonana jest ręcznie i posiada wygrawerowany unikalny numer. Następnie drewno impregnowane jest najwyższej jakości olejem bezpiecznym dla alergików z gładkimi krawędziami przyjaznymi dzieciom. A opakowanie? Naturalnie, naturalne!

Eko choinka, ecoFeriae, fot. ecoFeriae

Choinka ecoFeriae to nie tylko wybór świadomy, odpowiedzialny, ale także na lata. Minimalistyczny design i piękno naturalnego drewna będą pasowały do każdego wnętrza. Gałęzie z możliwością montażu na płasko lub przestrzennie pozwolą na stworzenie unikalnej kompozycji, którą można zmieniać każdego roku. Jej montaż jest dziecinnie prosty. Wystarczy tylko siedem minut, aby stworzyć eko choinkę.

Eko choinka, ecoFeriae, fot. ecoFeriae

– Tyle zajęło mojemu 6-letniemu synowi ułożenie choinki o wysokości 190 cm – dodaje pomysłodawczyni ecoFeriae Paulina Kopyś.

W ofercie są dwa rozmiary drzewek: 150 i 190 cm, stojak, a także opcja wypożyczenia eko choinki na czas Świąt. Obie wersje naszym zdaniem są boskie jak diabli!

Eko choinka, ecoFeriae, fot. ecoFeriae
ekologiaŚwięta
Komentarze (0)
Dodaj komentarz