Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

BOSKIE JAK DIABLI [CHOINKA]

Jest jednym z symboli Świąt. Trudno je sobie bez niej wyobrazić. Minimalistyczna, piękna i może w tym roku ekologiczna?

Czy można w Święta Bożego Narodzenia nie mieć choinki w domu? Naszym zdaniem nie da się poczuć atmosfery Świąt bez tego kolorowego drzewka w salonie. Błyszczy i mieni się kolorami. Jest ozdobą i atrakcją jednocześnie!

Wycinka i plastik tak samo problematyczne

Niestety rocznie w samej tylko Polsce wycina się 6 milionów drzewek, które parę tygodni później lądują na śmietniku. Każde z nich emituje wtedy 16 kg dwutlenku węgla, zanim ostatecznie ulegnie rozkładowi. Dla wielu alternatywą staje się plastikowy odpowiednik żywej choinki, który nie tylko nie gubi igieł i jest prostszy w utrzymaniu, ale także wystarcza na lata. Jednak zarówno produkcja, jak i utylizacja takiego sztucznego drzewka znacząco obciążają środowisko. Do ich wyrobu wykorzystuje się duże ilości ropy naftowej, chemikaliów i metali. Efektem ubocznym jest nie tylko zanieczyszczenie powietrza, ale i wody. Nie wspominając już o czasie jej rozkładu. Może w takim razie wyjściem jest choinka ekologiczna? To propozycja dla wszystkich tych, którzy dbają  o środowisko. Można ją kupić albo wypożyczyć.

Eko wybór jest boski!

Codziennie używamy wielorazowych toreb na zakupy, segregujemy odpady, zmniejszamy zużycie plastiku. Dlaczego więc zmieniać przyzwyczajenia na Święta? Na pomysł odczarowania Świąt z plastiku wpadła marka ecoFeriae. Proponuje wprowadzenie do naszych wnętrza naturalnego piękna drewnianej choinki. Do jej wytworzenia używane jest drewno tylko z certyfikowanych, polskich upraw. Z jednego dorosłego drzewa powstaje aż 40 drzewek ecoFeriae. Każda sztuka wykonana jest ręcznie i posiada wygrawerowany unikalny numer. Następnie drewno impregnowane jest najwyższej jakości olejem bezpiecznym dla alergików z gładkimi krawędziami przyjaznymi dzieciom. A opakowanie? Naturalnie, naturalne!

Eko choinka, ecoFeriae, fot. ecoFeriae
Eko choinka, ecoFeriae, fot. ecoFeriae

Choinka ecoFeriae to nie tylko wybór świadomy, odpowiedzialny, ale także na lata. Minimalistyczny design i piękno naturalnego drewna będą pasowały do każdego wnętrza. Gałęzie z możliwością montażu na płasko lub przestrzennie pozwolą na stworzenie unikalnej kompozycji, którą można zmieniać każdego roku. Jej montaż jest dziecinnie prosty. Wystarczy tylko siedem minut, aby stworzyć eko choinkę.

– Tyle zajęło mojemu 6-letniemu synowi ułożenie choinki o wysokości 190 cm – dodaje pomysłodawczyni ecoFeriae Paulina Kopyś.

W ofercie są dwa rozmiary drzewek: 150 i 190 cm, stojak, a także opcja wypożyczenia eko choinki na czas Świąt. Obie wersje naszym zdaniem są boskie jak diabli!

Eko choinka, ecoFeriae, fot. ecoFeriae
Eko choinka, ecoFeriae, fot. ecoFeriae
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej