Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Co robisz, aby ratować naszą planetę?

Takie pytanie zadaliśmy 12 bohaterom kalendarza ATM 2021, do którego zdjęcia zrobił Jacek Poremba

Niektóre odpowiedzi znanych osób Was zaskoczą, inne będą inspiracją do tego, by każdy z nas w codziennym życiu starał się być bardziej eko.

Daniel Olbrychski

„Każda godzina spędzona w siodle, na koniu, zamiast za kierownicą samochodu, to najlepszy prezent dla przyrody, ziemi, dla ukochanej bo jedynej naszej planety”

Karolina Gruszka

„Rozwijam w sobie empatię”

Eryk Lubos

„Nie zużywam niepotrzebnie wody i światła. Segreguję śmieci i staram się jak najmniej korzystać z plastiku”

Agnieszka Grochowska

„Ponad rok temu zrobiłam sobie całkowitą przerwę od kupowania ubrań. Pomyślałam, że nie potrzebuję więcej. Nie potrzebuję co chwilę nowych, które potem leżą w szafie”

Filip Gurłacz

„Staram się żyć pokornie i uczciwie. Wierzę, że moje postępowanie jest nie tylko dbaniem o swoje otoczenie, ale również widocznym dla wszystkich przykładem. Po za tym lubię uświadamiać ludzi, których spotykam, do czego służy śmietnik”

Kinga Preis

„Staram się żyć w zgodzie z naturą. Nie śmiecę w lesie, nie leję wody pod prysznicem bez opamiętania. Od wielu lat nie jem też mięsa”

Joanna Brodzik

„Myślę. Jestem świadoma. Czuję odpowiedzialność” 

Piotr Adamczyk

„Segreguję, kompostuję, sadzę drzewa. Staram się w dziesiątkach codziennych wyborów: prysznic czy wanna, torba eko czy plastik, wege czy mięso. Każdego dnia podejmujemy miliardy takich prostych decyzji. Ten wybór ma znaczenie”

Danuta Stenka

„Patrzę dalej niż czubek własnego nosa i – w moim mikrowymiarze – świadomie, w każdym momencie, robię wszystko, żeby zapobiegać pogłębianiu zła, jakie poczyniliśmy w degradacji naszej planety”

Andrzej Zieliński

„Staram się WIDZIEĆ świat wokół mnie i wyciągać wnioski. Od tego wszystko się zaczyna”

Artur Żmijewski

„Tylko od nas zależy, jak będzie wyglądał nasz świat w przyszłości. Dlatego oszczędzam wodę, sortuję śmieci, staram się nie zatruwać środowiska…”

Wiktoria Filus

„Myślę, nie tylko o sobie”

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej