Najlepsze zdjęcie Warszawy w 2021 r. – wystawa na terenie Browarów Warszawskich

Na Woonerfie Haberbuscha i Schielego, czyli w miejskiej alejce z zielenią i spowolnionym ruchem samochodowym, na terenie Browarów Warszawskich można podziwiać 12 najlepszych zdjęć Warszawy. Jest to kolejna już edycja plebiscytu na Zdjęcie Roku organizowanego przez portal NowaWarszawa.

Wystawa zaaranżowana jest pod chmurką. Zdjęcia w dużym formacie zawieszone są na specjalnych, metalowych ‘sztalugach’ i pokazują Warszawę oczami użytkowników Instagrama, którzy oznaczyli swoje prace #NowaWarszawa.

Wystawa „Zdjęcie Roku 2021” na terenie Browarów Warszawskich, zdj. portal NowaWarszawa


Te 12 prac to najlepsze zdjęcia każdego z 12 miesięcy 2021 roku wybrane w głosowaniu internautów. Wśród nich dwa wyróżnienia i jedno zdjęcie uznane za najciekawsze.

I choć faktycznie zdjęcie lutego, które zostało uznane za zdjęcie roku 2021 autorstwa Kamila Wrzoska, robi wrażenie – zobaczcie sami

to moim zdaniem bardziej zaskakuje zdjęcie kwietnia Kamila Karpy. Dlaczego? Bo może wydawać się, że nie pokazuje Warszawy, ale San Francisco. Tak! Patrząc na nie, miałam wrażenie, że jest to kadr zachodzącego słońca w Californii.

Kolejnym zaskoczeniem są dwa inne zdjęcia: z września, Piotra Jaworskiego i z października Karoliny Sabik, które przywołują obrazy zaczarowanej baśni lub tajemniczego ogrodu.

Wszystkie 12 zdjęć tworzy ciekawą i nietypową wystawę. Każde pokazują stolicę z innej perspektywy. Każde ma swój charakter. Dlatego na pewno warto je zobaczyć osobiście, zwłaszcza, że prezentowane są na zrewitalizowanycm terenie Browarów Warszawskich.

Tutaj w 1846 roku powstał browar Haberbuscha, Schielego i Klawegon – największy w Królestwie Polskim i jeden z najważniejszych na piwowarskiej mapie Europy. Działał aż do II wojny światowej, a jego tradycje kontynuowały Browary Królewskie do 2004 r. Ciekawostką jest, że w czasach PRL produkowano tutaj oryginalną coca-colę na amerykańskiej licencji!

Praktyczne info.

Wystawę ‘Najlepsze zdjęcie Warszawy w 2021 roku’ będzie można oglądać do 1 marca br. na terenie Browarów Warszawskich zlokalizowanych między ulicami: Grzybowską, Wronią i Chłodną.
Wstęp bezpłatny.

Warszawawystawy
Komentarze (0)
Dodaj komentarz