Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Profesjonalne biuro pracy – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Biura pracy wciąż są kojarzone przez pryzmat popularnych „pośredniaków”, czyli miejsc, w których można co najwyżej liczyć na udostępnienie namiarów na osoby potencjalnie zainteresowane podjęciem zatrudnienia. Tymczasem profesjonalne biura działają zupełnie inaczej. W odróżnieniu od urzędów wykazują się aktywnością i robią wszystko co możliwe, aby pozyskać pracowników dla swoich klientów. Nieprzypadkowo coraz więcej pracodawców decyduje się na skorzystanie z oferty biura pracy. Sprawdź, w jakich sytuacjach jest to szczególnie dobry pomysł.

Kolejna nieudana rekrutacja

Jeśli masz za sobą szereg nieudanych, przeciągających się w nieskończoność rekrutacji, to doskonale rozumiemy Twoją irytację. Jeszcze do niedawna każdy solidny pracodawca oferujący uczciwe warunki zatrudnienia znajdywał pracowników niemal od ręki. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Każda kolejna rekrutacja, która zakończyła się niepowodzeniem, powinna przybliżyć Cię do podjęcia decyzji o skorzystaniu z pomocy profesjonalnego biura pracy. W końcu im dłuższe i częstsze rekrutacje, tym więcej środków na nie poświęcasz – i nie chodzi tylko o finanse. Profesjonaliści znajdą dla Ciebie odpowiednich pracowników znacznie szybciej, dokładnie ich weryfikując i tym samym minimalizując ryzyko dużej rotacji w zespole.

Rosnące koszty zatrudnienia

Każdy pracodawca, który zauważa, że pomimo ponoszenia coraz wyższych kosztów utrzymania etatów nie idzie za tym wzrost wydajności przedsiębiorstwa, powinien rozważyć skorzystanie z pomocy biura pracy. Dlaczego?

Ponieważ biuro może zaproponować rozwiązania z zakresu optymalizacji kosztów zatrudnienia. Niekoniecznie musi to oznaczać redukcję etatów, ale na przykład przełożenie akcentu na częstsze korzystanie z pracowników tymczasowych czy lepsze wykorzystanie rezerw w już istniejącym zespole.

Potrzeba skorzystania z pracowników tymczasowych

W poprzednim akapicie wspomnieliśmy o pracownikach tymczasowych, którzy stanowią coraz atrakcyjniejsze rozwiązanie dla przedsiębiorców. Nie wszystkie firmy mają rzeczywistą potrzebę tworzenia nowych etatów. Gdy priorytetem jest szybkie wzmocnienie zespołu, natomiast z góry wiadomo, że będzie to stan przejściowy, wówczas warto rozważyć skorzystanie z usługi leasingu pracowniczego.

Taką usługę świadczą właśnie profesjonalne biura pracy, które najpierw pozyskują pracowników spełniających oczekiwania klienta, następnie zatrudniają ich u siebie, zapewniają im kompleksową obsługę kadrowo-płacową, a na koniec delegują do pracy w konkretnym zakładzie.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie z punktu widzenia przedsiębiorcy, który nie musi już tracić czasu na rekrutowanie pracowników, a następnie na ich nadzorowanie i załatwianie wielu spraw pracowniczych.

Pomysł zatrudnienia pracowników ze Wschodu

Biuro pracy to odpowiedni partner dla każdego przedsiębiorcy, który rozważa zatrudnienie pracowników ze Wschodu, natomiast widzi, że ich pozyskanie wcale nie jest takie proste. Powodem jest olbrzymie zapotrzebowanie na pracowników z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii czy Gruzji.

W takiej sytuacji warto skontaktować się z biurem pracy wyspecjalizowanym w rekrutowaniu i delegowaniu pracowników ze Wschodu, najlepiej pozyskującym ich na rodzimych rynkach (jeszcze przed przyjazdem do Polski). Biuro zagwarantuje przy tym kompleksową obsługę, biorąc na siebie kwestie związane z legalizacją zatrudnienia i pobytu oraz opieką socjalną nad pracownikami na miejscu.

Które biuro pracy wybrać?

Na polskim rynku działa coraz więcej profesjonalnych biur pracy, które oferują usługi rekrutacyjne, kompleksową opiekę kadrową nad przedsiębiorstwem klienta czy outsourcing kadrowo-płacowy. Wybór konkretnego biura powinien być uzależniony od jego doświadczenia, zakresu oferty oraz opinii dotychczasowych klientów.

We Wrocławiu szczególnie dobrze oceniane jest biuro pracy Crew For You. To agencja HR, która specjalizuje się w rekrutacji stałej, pozyskiwaniu pracowników tymczasowych oraz zatrudnianiu pracowników ze Wschodu. Z pełną ofertą Crew For You możesz się zapoznać na stronie internetowej crewforyou.pl.

Zachęcamy również do lektury innego artykułu, który dokładnie wyjaśnia różnice między profesjonalnym biurem pracy a tzw. pośredniakiem – https://crewforyou.pl/biuro-pracy-we-wroclawiu-w-czym-jest-lepsze-niz-posredniak/.

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej