Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

9 różnic między klasą średnią a ludźmi bogatymi

Zaliczasz się do klasy średniej – co zrobić, aby nie wypaść poza jej obszar?

Nie jesteś biedny, ale bogaty też nie…jeszcze. Zaliczasz się do klasy średniej, a jej liczba gwałtownie kurczy się. Co zrobić, aby nie wypaść poza jej obszar?

Jak zatem żyją ci, co są pośrodku, czyli ludzie z klasy średniej? Czy masz szansę dostać się do elitarnej klasy bogatych? Jeśli to ci się marzy, musisz zacząć myśleć jak oni. Oto dziewięć różnic między sposobem myślenia klasy średniej a klasą bogatych, od których możesz się uczyć już od teraz..

Klasa średnia żyje komfortowo, a klasa ludzi bogatych dąży do dyskomfortu

Komfortowo jest mieć ‚bezpieczną‘ pracę, pracować dla kogoś. Klasa średnia uważa, że bycie w komfortowej sytuacji oznacza bycie szczęśliwym, a bogaci zdają sobie sprawę, że rzeczy niezwykłe zdarzają się tylko wtedy, gdy postawimy się w sytuacji niekomfortowej. Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej czy zaangażowanie się w jakiś projekt biznesowy wiążą się z określonym ryzykiem, czyli dyskomfortem. Jednak małe ryzyko jest tym, co jest niezbędne do powstania bogactwa, osiągnięcia nadzwyczajnych rezultatów. Dlatego należy opuścić swoją strefę komfortu, rozejrzeć się i przeanalizować swoje możliwości. Będziesz musiał żyć w co najmniej trochę niekomfortowej sytuacji, aby stać się bogatym. Co więcej, może nawet poniesiesz porażkę. To całkiem normalne i życiowe, ponieważ jeśli nie zaliczasz w życiu porażek, to oznacza, że nie starasz się zbyt mocno, nie próbujesz wejść na drabinie do bogactwa.

Klasa średnia żyje ponad stan, bogaci natomiast poniżej swoich potencjalnych możliwości

Raczej trudno jest znaleźć przeciętnego milionera w aucie za 100 tys. dolarów lub mającego dom warty kilkanaście milionów dolarów. Dlaczego? Bo bogaci nie wydają pieniędzy na zobowiązania tracące na wartości. Wolą inwestować w te, których wartość wzrasta, a żyć na poziomie poniżej swoich możliwości. Zazwyczaj bogaci jeżdżą kilkuletnimi samochodami, które najczęściej nie kupili jako nowy model w salonie, choć stać ich na to.

Pamiętaj – jeśli zarabiasz milion dolarów rocznie i wydajesz milion dolarów rocznie, jesteś spłukany, jesteś bankrutem!

Klasa średnia wspina się po drabinie korporacyjnej, bogaci zaś są jej właścicielami

Przedstawiciele klasy średniej zazwyczaj pracują dla kogoś. Mają pracę, a w niej ścieżkę kariery. Wyższa klasa średnia prowadzi swoją działalność gospodarczą. Ma pracę. A bogaci mają swój biznes i to oni są właścicielami drabiny korporacyjnej, na rzecz której pracuje klasa średnia. Bogaci rozumieją na czym polega pasywny biznes.

Klasa średnia przyjaźni się ze wszystkimi, a bogaci wybierają sobie przyjaciół

Ludzie bogaci rozumieją, że jeśli otoczą się ludźmi sukcesu, to wkrótce sami też osiągną sukces. Podobnie otaczanie się nieudacznikami, może przynosić przewidywalny efekt. Twój przychód powinien być średnią dochodu twoich trzech najbliższych przyjaciół. Jeśli chcesz zdobyć więcej, otaczaj się ludźmi, którzy zarabiają więcej. Cała filozofia polega na dostosowaniu swojego sposobu myślenia do sposobu myślenia ludzi, którzy osiągnęli sukces. Jeśli chcesz być bogaty, musisz myśleć jak bogaci.

Klasa średnia pracuje, aby zarobić. Ludzie bogaci pracują, aby zdobyć wiedzę

Przedstawiciele klasy średniej zazwyczaj dają się łatwo przekonać do zmiany pracy, jeśli ktoś zaoferuje im więcej pieniędzy do zarobienia. Ludzie bogaci rozumieją, że szczególnie na początku kariery, nie chodzi o zarabianie, a o zdobywanie wiedzy. Kiedy jest się młodym to jest to czas na rozwój i doskonalenie swoich umiejętności. Cech potrzebnych do osiągnięcia celu, jakim jest stanie się bogatym. To może być na przykład wykonywanie pracy sprzedawcy, aby lepiej poznać świat sprzedaży. Albo może oznaczać pracę w banku, aby lepiej poznać świat finansów. Jeśli chcesz zostać bogatym, powinieneś poznać tajniki zawodu, który będziesz potrzebował w swoim biznesie.

Klasa średnia posiada przedmioty, ludzie bogaci mają pieniądze

Zbyt wielu ludzi wydaje pieniądze, których nie zarobili, aby kupić rzeczy, których nie potrzebują, ale chcą zrobić wrażenie na ludziach, których nie lubią – Will Rogers, amerykański dziennikarz i osobowość radiowa

Powróćmy do wystrzałowych samochodów i olbrzymich domów. To rzeczy, na które większość przedstawicieli klasy średniej wydaje swoje pieniądze. Ludzie bogaci rozumieją, że aby stać się zamożnym, musisz pożądać bardziej pieniędzy niż rzeczy, które możesz za nie kupić.

Jeśli będziesz kupował przedmioty, to twoje pieniądze będą od ciebie ‚odchodzić‘ z każdym kolejnym zakupem. Dlatego zaprzestaj kupowania, a skup się na oszczędzaniu i inwestowaniu pieniędzy, które zarabiasz.

Jeśli jesteś uzależniony od kupowania, to zacznij kupować to, co będzie tworzyło majątek. Zainteresuj się inwestowaniem, okazjami giełdowymi, akcjami, możliwościami biznesowymi.

Klasa średnia skupia się na oszczędzaniu, a bogaci na zarabianiu

Oszczędzanie jest ważne, ale inwestowanie może być jeszcze ważniejsze. Jednak zarabianie jest podstawą dla obydwu. Aby osiągać nadzwyczajne rezultaty na tych obu polach, musisz zarabiać więcej. Bogaci rozumieją to lepiej i dlatego pracują, aby stworzyć jak najwięcej możliwości do zarabiania oraz efektywnego wykorzystywania posiadanych możliwości. Jeśli naprawdę chcesz stać się bogatym, pracuj nad swoimi możliwościami zarabiania, nie zaś nad możliwościami oszczędzania.

Klasa średnia podchodzi emocjonalnie do swoich pieniędzy, bogaci – logicznie

Tylko wtedy, gdy połączysz intelekt z emocjonalną dyscypliną, osiągniesz racjonalne zachowanie– Warren Buffet, amerykański przedsiębiorca i filantrop, powszechnie uważany za jednego z najlepszych inwestorów na świecie

Podejmowanie decyzji finansowych pod wpływem emocji, doprowadzi do ruiny twoje finanse. Warren Buffet wyjaśnił kiedyś, że inwestowanie ma o wiele więcej wspólnego z kontrolowaniem emocji, niż z samymi pieniędzmi. Pod wpływem emocji ludzie kupują akcje po wysokich cenach, a sprzedają po niskich. Właśnie emocje przyczyniają się do powstawania niebezpiecznych transakcji handlowych. Dlatego ważną zasadą jest porzucenie emocji na rzecz logicznego myślenia.

Klasa średnia nie docenia swojego potencjału, bogaci stawiają sobobie wysokie cele

Ciężka praca jest koniecznością dla nas wszystkich. Jeśli chcesz osiągnąć cel, jakikolwiek on by był dla ciebie, musisz skupić swe wysiłki na pracy.  Problem polega jednak na tym, że sama ciężka praca nie sprawi, że staniesz się bogatym. Nie zostaniesz bogatym, czyniąc wszystko samodzielnie. Musisz użyć wpływów, aby naprawdę stać się bogatym i pozostać na takim poziomie. Im więcej wpływów jesteś w stanie użyć, tym więcej czasu będziesz w stanie poświęcić na pracę nad sprawami, które są naprawdę ważne w twoim biznesie, a nawet życiu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej