Festiwal Kompetencji Cyfrowych Online dla Seniorów

Bankowość elektroniczna, komunikacja internetowa czy zakupy online mogą być dla osób starszych niemałym wyzwaniem. W dzisiejszym świecie warto być jednak na bieżąco z nowinkami technologicznymi, ponieważ mogą ułatwić nam wiele spraw. Jak więc nauczyć się bezpiecznego korzystania z internetu?

Od 8 lutego 2021, codziennie przez 2 tygodnie w Telewizji Pokolenia będzie można obejrzeć na żywo spotkanie ze znanymi i lubianymi trenerami, a także zadawać im pytania. Spotkania te są dedykowane osobom 60+ i mają na celu ułatwienie poznania zagadnień internetowych.

Pierwsza edycja Festiwalu Kompetencji Cyfrowych Online dla Seniorów będzie składać się z 10 spotkań, podczas których zostaną omówione konkretne tematy. Codziennie będzie poruszone inne zagadnienie. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych i lubianych trenerów kompetencji cyfrowych, w tym Magdę z programu “Zapytaj Magdę”, który wyświetlany jest w Telewizji Pokolenia.

Spotkania będą mieć charakter interaktywnych wykładów z ćwiczeniami. Podczas zajęć będzie możliwość zadawania pytań w komentarzach związanych z tematyką poruszaną danego dnia. Senior może liczyć na wyjątkową metodę nauczania – krok po kroku zostaną pokazane wszystkie ciekawe aplikacje, porady i polecane strony internetowe.

Festiwal trwa 2 tygodnie w dniach 8-12 i 15-19.02.2021 r. Każde zajęcia odbywają się w godz. 12:00-14:30. Będą one odbywać się na żywo na profilu Telewizji Pokolenia na Facebooku, wystarczy kliknąć w ten link: https://www.facebook.com/TelewizjaPokolenia. Po zajęciach będzie możliwość odtworzenia zapisu spotkania na kanale Telewizji Pokolenia na YouTube: https://bit.ly/3fYZfnn oraz na stronie internetowej www.TelewizjaPokolenia.pl.

Podczas spotkań zostaną omówione tematy przydatne w codziennym korzystaniu z komputera. Będą to między innymi:

  • Jestem w kontakcie – Jak obsługiwać Google Meet, Messenger’a, Zoom’a – na komputerze
  • Dbam o zdrowie – Portal e-pacjenta + portale o zdrowiu + zapisy na szczepienia
  • Kocham muzykę – Gdzie szukać ulubionych utworów muzycznych, jak je pobierać?
  • Kino domowe – Gdzie szukać filmów i seriali
  • Relacje są ważne – Portale i aplikacje randkowe (niedługo Walentynki, więc super pasuje)
  • O co chodzi z tą chmurą (danych) – Jak wysyłać zdjęcia przez Internet, gdzie je trzymać, jak ściągać? (Drive, Wetransfer)
  • Zakupy online – Jak kupować w internecie? Zakupy spożywcze, Allegro i inne
  • Komunikuję, więc jestem – Obsługa aplikacji Whatsapp + Messenger
  • Płacę wygodnie – Blik, Paypal, konto bankowe, różne metody płacenia przez Internet
  • Warto je mieć – 10 aplikacji na telefon, dzięki którym życie będzie łatwiejsze

Aby wziąć udział, wystarczy wejść na profil Telewizji Pokolenia na Facebook’u w momencie rozpoczęcia zajęć, klikając ten link: https://www.facebook.com/TelewizjaPokolenia. Nie są prowadzone zapisy, a do zajęć można dołączyć w każdej chwili. Co więcej, uczestnictwo w Festiwalu jest bezpłatne.

Więcej informacji o Festiwalu znajduje się na stronie: https://agehub.pl/zapraszamy-na-pierwszy-festiwal-kompetencji-cyfrowych-online-w-telewizji-pokolenia/

kompetencje cyfroweszkolenie online
Komentarze (0)
Dodaj komentarz