Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Jak leczyć bezdech senny? Wybieramy aparat CPAP

Obturacyjny bezdech senny (OBS) to schorzenie, które wymaga zastosowania specjalnej terapii, przy użyciu wysokiej jakości sprzętu medycznego, podczas Twojego snu. Jaki aparat CPAP wybrać? Dokonując selekcji przed zakupem, warto przyjrzeć się specyfice produktów do leczenia bezdechu sennego, by optymalnie dostosować sprzęt do potrzeb. Na rynku wyróżniamy automatyczny i stałociśnieniowy aparat CPAP.

Jak działa stałociśnieniowy aparat CPAP?

Podobnie, jak w przypadku innych schorzeń, fachowa diagnoza lekarska jest kluczowa przed rozpoczęciem terapii bezdechu sennego. Specjalista dokonuje jej na podstawie miareczkowania. Badanie polega na przynajmniej jednej nocy przespanej przez Ciebie w automatycznym aparacie CPAP. Korzystając z pozyskanych przez urządzenie danych, lekarz zdecyduje o optymalnym dla Ciebie poziomie ciśnienia, które sprawi, że terapia będzie najskuteczniejsza. Praca stałociśnieniowego aparatu CPAP opiera się właśnie na zastosowaniu stabilnego parametru. Przez całą noc Twój sprzęt do leczenia bezdechu sennego pracuje w tym samym trybie. Gdy trudno jest Ci zasypiać w aparacie CPAP, warto skorzystać z urządzenia z funkcją RAMP. Umożliwia ona podawanie powietrza pod niższym ciśnieniem w pierwszej fazie pracy (ok. 20 min.), zapewniając większy komfort.

Automatyczny aparat CPAP. Atuty przy leczeniu bezdechu

Jeśli nie masz ścisłej rekomendacji lekarza specjalisty do używania stałociśnieniowego aparatu CPAP, warto rozważyć zakup jego automatycznego odpowiednika. Terapia bezdechu sennego to proces, który trwa lata. Optymalne parametry dla ciśnienia Twojego aparatu CPAP zmieniają się z czasem. Zmiana Twojej wagi, problemy z infekcjami górnych dróg oddechowych, a nawet różne pozycje, w których zasypiasz, wpływają na sposób – w jaki oddychasz. Automatyczny aparat CPAP dostosowuje poziom ciśnienia do aktualnego zapotrzebowania. Zmniejsza ryzyko Twojego wybudzania się w trakcie nocy. Gwarantuje większy komfort w trakcie terapii.

Aparat CPAP z nawilżaczem. Dlaczego warto?

Powietrze, które trafia do Twoich dróg oddechowych za pomocą aparatu do leczenia bezdechu sennego, sprzyja wysuszaniu. Proces ten nasila się zwłaszcza w okresie sezonu grzewczego, gdzie poziom wilgotności powietrza znacznie spada. Kolejną praktyczną i prozdrowotną funkcją, której warto przyjrzeć się, zanim wybierzesz aparat CPAP, jest opcja podgrzewanego nawilżacza. Sprzęt medyczny wyposażony w nawilżacz niweluje, choćby charakterystyczną suchość w ustach, którą możesz odczuwać przy przebudzeniu. Aparaty CPAP z nawilżaczem powietrza są w przytłaczającej większości preferowane przez pacjentów.

Aparat CPAP. Refundacja NFZ

Przed zakupem aparatu CPAP zapoznaj się z zasadami refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia. Rekompensata przysługuje raz na pięć lat. Profesjonalny sprzęt do leczenia bezdechu sennego będzie dla Ciebie znacznie przystępniejszy cenowo. Poszukując praktycznych porad przed wyborem aparatury CPAP, zapoznaj się z blogiem MAGMAR. Na stronie sklepu znajdziesz również informacje na temat niezbędnych parametrów sprzętu, stosowanego przy terapii bezdechu sennego.

Zapraszamy na stronę: https://magmarmedyczny.pl

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej