Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Nowości dla miłośników kryminałów

Kiedy pogoda nie zachęca nas do spędzania czasu na dworze, warto w spokoju zatopić się w ulubionej lekturze. Jeśli akurat skończyły się Wam książkowe inspiracje, nic straconego! Dla wielbicieli powieści szpiegowskich przygotowaliśmy kilka pozycji, które pozwolą zanurzyć się w świat szpiegowskich intryg i rozgrywek. W naszym zestawieniu znajdzie się również coś dla fanów mrożących krew w żyłach historii kryminalnych. Sprawdź nasze propozycje na niezwykle wciągające książki, które przeczytasz z zapartym tchem.

„Operacja Rafael”,  Marcin Faliński, Marek Kozubal

„Wciągająca powieść szpiegowska z bezcennym obrazem w tle” – tak „Operację Rafael” komentuje Vincent V. Severski.

Zaginiony podczas II wojny światowej Portret młodzieńca Rafaela Santi staje się obiektem zainteresowania majora Łodyny. Oficer polskiego wywiadu zostaje wysłany do Bagdadu, by zweryfikować informacje na temat potencjalnej lokalizacji obrazu. Zaginione arcydzieło, według tajemniczego informatora, miało zostać skradzione w 1990 roku przez irackich żołnierzy. Na miejscu szybko okazuje się, że osoba posiadająca cenne informacje na temat miejsca ukrycia dzieła nie żyje. Łodyna trafia natomiast w sam środek, toczącej się na Bliskim Wschodzie, zawiłej rozgrywki wywiadowczej.  

Nie mogąc liczyć na wątpliwych sprzymierzeńców i kruchych sojuszy major Łodyna postanawia zbadać zagadkowy trop, o którym tylko on sam wie. To stary list Mieczysława Kleinera, niedoszłego artysty, byłego przemytnika i współpracownika wywiadu II RP, który w trakcie wojny otrzymał tajną misję. Było nią dostarczenie tajemniczego pakunku z Krakowa do samego Iraku. Czy wskazówki, które posiada Łodyna będą wystarczające do wypełnienia jego misji?

nowości dla wielbicieli kryminałów

 „Operacja singe” – kolejna część bestsellerowej „Operacji Rafael

Tym razem autorzy zabierają czytelników nie tylko na Bliski Wschód, ale także o wiele dalej. W tej części powieści major Marcin Łodyna wspólnie z Magdaleną Sierpecką mają zinfiltrować tajemnicze obiekty znajdujące się na Karaibach. Wszystko ma odbyć się w ścisłej współpracy z CIA. Sytuacja komplikuje się gdy polscy oficerowie natrafiają na wysoko postawionych funkcjonariuszy rosyjskich służb. Amerykanie podejrzewają, że wpływy Rosjan sięgać mogą nawet samej Centrali na Miłobędzkiej. Łodyna jednocześnie natrafia na kolejny trop, jakim są tajemnicze dokumenty ukryte na jednej z wysp. Wszystko wskazuje na to, że zostały tam przywiezione przez jednego z żołnierzy z armii Andersa. Zaginęły one tuż po 1939 roku, a w trakcie wojny stały się obiektem szpiegowskiej rozgrywki na Bliskim Wschodzie. Jednocześnie w paczce miałyby się znajdować także ryciny Albrechta Dürera.

Zawartość paczki mogłaby przechylić szalę na arenie politycznej, prawie siedemdziesiąt lat po zakończeniu wojny. To jednak nie jedyny problem z jakim Łodyna musi się zmierzyć. Chodzą pogłoski, że w polskim wywiadzie znajduje się wrogi informator. Z każdym dniem niebezpieczeństwo wzrasta…

nowości dla wielbicieli kryminałów

„Rozmowy z psychopatami” Christophera Berry-Dee

Autor zagłębia się w świat seryjnych  zabójców i psychopatów i przeprowadza dogłębną analizę psychiki i sposobów działania zbrodniarzy. Prowadzi rozmowy z przestępcami przebywającymi w więzieniach i rozpoczyna podróż w głąb ich umysłów. Jednocześnie ukazuje czytelnikom najmroczniejsze zakamarki psychiki seryjnych morderców znanych z kart historii.

Pisarz przedstawia historię między innymi sadystycznego mordercy Petera Kürtena znanego również jako zwanego „Upiorem z Düsseldorfu”, pułkownika Davida Russella Williamsa z Kanadyjskich Sił Powietrznych, brytyjskich zabójców seksualnych Johna Christiego i Nevilleʼa Heatha. Seria składa się z 4 książek:

  • Rozmowy z seryjnymi mordercami,
  • Rozmowy z psychopatami,
  • Rozmowy z seryjnymi morderczyniami,
  • Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie.
nowości dla wielbicieli kryminałów

„Rozmowy z psychopatami” to fascynująca książka, jednak jedynie dla osób o mocnych nerwach. Ukazuje krwawe i potworne zbrodnie, które można popełnić, pozostając niezauważonym. Bardziej niepokojący jest jednak fakt, że oprawcy okazują przy tym zupełny brak wyrzutów sumienia. Czytelnicy dowiadują się kim są osoby zdolne do najbrutalniejszych przestępstw i co nimi kieruje. Ta seria z pewnością nie pozwoli Wam spokojnie zasnąć.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej