Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Od „Dnia na U” nie ma wymówek!

Na zadbanie o swoje zdrowie nigdy nie powinno zabraknąć nam czasu. Stąd ten niekonwencjonalny pomysł

Aktorka Aleksandra Hamałko wcielając się w rolę Warszawskiej Syrenki „ożywa” i schodzi z pomnika. W czasie swojej wędrówki spotyka inne znane postaci jak: Daria Zawiałow, Borys Szyc, Jessica Mercedes i Kuba Karaś.

Dzień na U”, aby się badać?

Już od trzech lat Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie w partnerstwie z Avon Kontra Rak Piersi zachęcają nas, Polki do uświadomienia sobie, jak ważne jest, aby nie robić wymówek i badać swoje piersi, zwłaszcza po 40 r. ż.. Jednym z usprawiedliwień jest ‘brak czasu’. Dlatego wspólnie przypominają, że „Dzień na U” powinien być stałym punktem w kalendarzach kobiet. Bo nie ma nic ważniejszego niż nasze zdrowie!

Co ma z tym wspólnego Warszawska Syrenka?

Syrenka jest kobietą i na niekonwencjonalny pomysł z jej wsparciem wpadli pomysłodawcy kampanii. Chcieli pokazać, że każda z nas zasługuje na dzień wolnego, aby zatroszczyć się o swoje zdrowie, czyli zbadanie piersi aparatem USG. Dlatego Warszawska Syrenka schodzi z pomnika i idzie do gabinetu lekarskiego, aby zbadać swoje piersi.

W akcję włączył się także Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski, który ‘dał wolne’ Syrence i umożliwił wszystkim pracowniczkom i pracownikom Urzędu m.st. Warszawy wykonanie niezbędnych badań w ramach czasu pracy. Dlatego Syrenka ‘zniknęła’ z Bulwarów Wiślanych, o czym opowiadał spot reklamowy promujący kampanię „Dzień na U”.
Pomnik Syrenki obudowano i zawieszono napis: Syrenka ma dziś wolne.

Tym spotem  Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie w partnerstwie z Avon Kontra Rak Piersi chce zachęcić wszystkich pracodawców, aby pomyśleli o swoich pracowniczkach i zapewnili im „Dzień na U”, czyli dali możliwość przeprowadzenia badań w ramach czasu pracy, np. poprzez przyznanie dnia wolnego od pracy, przekazanie pakietu medycznego czy zorganizowanie badań na terenie firmy.


Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej