Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Czynniki niekorzystnie wpływające na cerę

Czynniki niekorzystnie wpływające na cerę to głównie słońce, wiatr, zanieczyszczenia powietrza, zmiany temperatury oraz elektrosmog i światło niebieskie. Wszystkie one obniżają sprężystość cery i przyspieszają procesy starzenia. Na szczęście nie jesteśmy bezradne w walce z tymi czynnikami. Jest sposób, aby nasza cera była na szóstkę!

Cera po wakacjach

Kiedy znika powoli letnia opalenizna i cera traci swój złocisty blask, zaczynają wyłaniać się jej mankamenty. Nadmierna ekspozycja na słońce sprawia bowiem, że cera podlega szkodliwym działaniom promieni UV, które pozbawiają ją wilgotności i sprężystości. Nie bez znaczenia jest też smagający twarz podczas wakacji nadmorski czy górski wiatr. Podrażnia on skórę, powoduje zaczerwienienia i niekomfortowe napięcie naskórka.

A przecież w powietrzu znajdują się też zanieczyszczenia, jak różnego rodzaju pyły, które również osiadają na cerze, utrudniając jej swobodne oddychanie. W efekcie, po powrocie z wakacji, nasza skóra wymaga wyjątkowo starannej pielęgnacji, która pozwoliłaby jej odzyskać jędrność i sprężystość. Tym bardziej, że na dworze coraz częściej pojawiają się już znaczne wahania temperatury, które także nie służą cerze.

Niekorzystne fale elektromagnetyczne

Na dodatek, po powrocie do pracy oraz w domowym zaciszu czeka na nas jeszcze jedna pułapka: chmura elektrosmogu. Elektrosmog tworzą fale elektromagnetyczne, wydzielane przez wszystkie urządzenia, podłączane do prądu. W samej kuchni może ich być kilkanaście, np. kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny, ekspres do kawy, nie wspominając już o ustawionym w salonie telewizorze, odtwarzaczu DVD, tudzież innych domowych sprzętach. To jednak nie wszystko. Bo przecież są jeszcze komputery, laptopy, tablety i… no właśnie, nieodłączne smartfony. Te ułatwiające nam życie urządzenia posiadają ekrany, które emitują tzw. światło niebieskie. Jest to wprawdzie światło naturalne, takie samo jak dzienne, ale długotrwała ekspozycja na jego działanie, może nieć niekorzystne konsekwencje. Tymczasem, wtapiając wzrok w te urządzenia, spędzamy codziennie naprawdę dużo czasu, niektóre – pracujące w biurze osoby, nawet pół doby. Przeciętnie prawie 2,5 godzinny dziennie używamy smartfonu, przez blisko 3 godziny oglądamy telewizję, zaś przed komputerem spędzamy, aż 7 godzin. Ale jaki to ma wpływ na nasz organizm? Emitowane przez wyświetlacze krótkie fale świetlne, powodują w organizmie drastyczny spadek ilości melatoniny, co może pogarszać komfort snu. Korzystanie z telefonów, tabletów, telewizorów i komputerów już przez 2 godziny dziennie, obniża poziom melatoniny o 22% , co wpływa na zaburzenia snu.

Fale te niekorzystnie oddziałują też na cerę, przyspieszając jej proces starzenia się. Reasumując, czynniki zewnętrzne, takie jak słońce, wiatr, zanieczyszczenia powietrza, wahania temperatury oraz elektrosmog i światło niebieskie, mogą prowadzić do nieprawidłowych podziałów komórek, a co za tym idzie, pogorszenia kondycji i wyglądu naszej skóry.

W celu redukcji zmarszczek i poprawy sprężystości skóry można zastosować zabiegi medycyny estetycznej, wśród których doskonałe rezultaty daje terapia fotodynamiczna.

Ochrona skóry przed czynnikami niekorzystnie wpływającymi na cerę

Czynniki niekorzystnie wpływające na cerę

Aby temu zapobiec i skutecznie przedłużyć młodość, specjaliści Laboratorium Kosmetyków Naturalnych FARMONA opracowali innowacyjną linię RADICAL® AGE ARCHITECT. Wykorzystuje ona niewiarygodny potencjał składników aktywnych o działaniu odmładzająco – naprawczym. Niczym architekt, odbudowuje strukturę odpowiedzialnych za sprężystość włókien kolagenowych, wzmacnia włókna podporowe oraz przeciwdziała wszystkim szkodliwym czynnikom. To niezwykłe, innowacyjne rozwiązanie, z pewnością pomoże każdej z nas skutecznie ochronić cerę przed całą szóstką czyhających na nią, niekorzystnych czynników zewnętrznych. I sprawi, że będzie ona pełna blasku: gładka, jędrna i sprężysta. Po prostu na szóstkę!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej