Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Depilacja laserowa podczas menopauzy

Skuteczny sposób na pojawiający się w tym czasie zarost

Depilacja laserowa podczas menopauzy jest skutecznym rozwiązaniem pojawiających się w tym czasie problemów. Wśród najbardziej dokuczliwych objawów jest właśnie zarost. 

Menopauza to wyjątkowy stan u kobiety dojrzałej, kiedy wrażliwość skóry i odbiór różnego rodzaju bodźców zewnętrznych może być inny niż dotychczas. Pojawia się zwykle między 45. a 55. rokiem życia i wywraca gospodarkę hormonalną do góry nogami. Wśród najbardziej dokuczliwych objawów można wymienić pojawiające się znienacka uderzenia gorąca, częste zmęczenie, problemy ze snem, wahania nastroju, większą łamliwość kości czy zarost. Włosy na podbródku mogą rosnąć w każdym wieku, ale większość kobiet zauważa, że ich liczba zwiększa się wraz z upływem lat na skutek zmian hormonalnych. Najszybszy sposób pozbycia się niechcianych włosków, ale niestety najmniej skuteczny, to ręczne ich wyrywanie. Natomiast najtrwalsze efekty daje depilacja laserowa.

Depilacja laserowa przy zmianach w gospodarce hormonalnej

Najbardziej skuteczne na świecie urządzenia do depilacji to lasery diodowe taki jak na przykład LightSheer Duet. Jest to laser melaninowy działający na ciemne włosy i cebulki. Bardzo często po 50. roku życia włosy zaczynają też siwieć na ciele. Nie przekreśla to jednak możliwości wykonania zabiegów depilacji laserowej, ponieważ często zdarza się, że siwieniu ulega łodyga włosa, natomiast cebulka (na którą działa laser) jest ciemna, w konsekwencji czego zabieg wykonany laserem LightSheer Duet jest w pełni skuteczny. Jednak przed przystąpieniem do zabiegu warto wykonać badania hormonalne, dzięki którym specjalista w salonie podczas konsultacji medycznej będzie mógł określić powodzenie zabiegów.

Analiza włosa jest pierwszym etapem przed zabiegiem depilacji laserowej. Specjalista na podstawie koloru, grubości i gęstości włosa podejmie decyzję o parametrach zabiegowych i określi jakich efektów możemy się spodziewać w ciągu kilku następnych zabiegów. Przyjmuje się, że wykonanie 5 – 8 pozwala na skuteczne pozbycie się włosków. Należycie przeprowadzona seria zabiegów powinna być poprzedzona próbą laserową na podstawie której można ocenić reakcję skóry na światło lasera. Istotne jest to, że przy zmianach w gospodarce hormonalnej depilacja laserowa przyniesie skutek po jej ustabilizowaniu.

epilira zwraca się uwagę na wahania hormonalne podczas menopauzy i dostosowuje metody depilacji do samopoczucia kobiet w tym okresie.

Dodatkowo, leki antykoncepcyjne oraz lekarstwa przyjmowane podczas menopauzy nie wpływają w żaden sposób na efektywność zabiegu.

Depilacja laserowa prawie nie boli

Panuje przeświadczenie, że depilacja „boli”. Natomiast depilacja laserowa pomimo, że jest odczuwalnym zabiegiem to zupełnie nie można porównać tego uczucia do bólu jaki towarzyszy wyrywaniu włosa – jest to sposób praktycznie bezbolesny i bezpieczny. Podczas depilacji laserowej można poczuć delikatne ukłucie lub pieczenie, które ustępuje zaraz po odsunięciu głowicy lasera – czasopisma medyczne określają stopień bolesności zabiegu z użyciem lasera diodowego jako 3 w skali od 1 do 10 (gdzie 1 to zabieg bezbolesny). Odczuwalność zabiegu można sprawdzić na sobie podczas bezpłatnej konsultacji i próbie laserowej.

Warto pamiętać, że każda skóra reaguje indywidualnie na przeprowadzony zabieg, dlatego tuż po nim mogą pojawić się: zaczerwienienie, obrzęk około mieszkowy, drobne strupki i przebarwienia, które ustąpią po kilku dniach.

Zabieg w zależności od części ciała trwa ok. 5-10 minut na mniejszych partiach jak pachy, bikini, wąsik i ok. 20 minut na większej powierzchni jak nogi, klatka, plecy.

Najbezpieczniejsza metoda usuwania owłosienia

Depilacja laserowa należy do najbezpieczniejszych metod usuwania zbędnego i niechcianego owłosienia. Światło lasera diodowego oddziałuje bezpośrednio na mieszek włosa, nie naruszając przy tym delikatnego naskórka. Nie powoduje też trwałych uszkodzeń czy podrażnień skóry, więc może być stosowany w miejscach szczególnie wrażliwych na podrażnienia, takich jak pachy, bikini, górna warga czy broda.

W dniu poprzedzającym wizytę miejsce poddane zabiegowi powinno być gładkie. W tym celu należy usunąć owłosienie wyłącznie za pomocą maszynki jednorazowe. Skóra powinna być czysta, bez śladu kremu lub balsamu oraz nie opalona (zachować przerwę co najmniej 2 tygodni przed planowaną wizytą) – wtedy mamy pewność, że zabieg przebiegnie prawidłowo. Po każdym zabiegu należy stosować kremy nawilżające oraz z filtrem SPF 50, istotne jest, aby nie opalać skóry poddawanej działaniu lasera 2 tygodnie po zabiegu.

Poddając się zabiegowi zyskamy nie tylko estetyczny wygląd, komfort, ale i więcej czasu, który możemy poświęcić na inne zabiegi pielęgnujące ciało.

Źródło Epilira
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej