Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Jak złagodzić objawy menopauzy?

Jak złagodzić objawy menopauzy, kiedy zachodzące w tym okresie zmiany hormonalne, wywołane spadkiem poziomu estrogenu, mogą się wiązać z uciążliwymi dolegliwościami? Warto sięgać po preparaty, które złagodzą te objawy i pozwolą zachować radość z życia.

Gdy w żeńskich organach płciowych, a dokładnie w jajnikach spada poziom produkcji estrogenu, dochodzi do stopniowego zaniku owulacji i ustania miesiączkowania. To początek klimakterium, jednego z etapów życia kobiety, który wzbudza szczególny lęk i niepokój. Towarzyszące latami uporczywe objawy oraz błędne przekonanie o utracie kobiecości, mogą wpływać negatywnie na ogólne samopoczucie, relacje z bliskimi czy pewność siebie.

Nieprzyjemne dolegliwości można jednak zminimalizować sięgając po preparaty takie, jak Ligunin.

Co z tym estrogenem?

Estrogen to żeński hormon płciowy, który wpływa nie tylko na pracę narządów rozrodczych kobiety, ale także na jej wygląd, sylwetkę czy zachowanie. Reguluje wiele procesów, związanych z pracą układu sercowo-naczyniowego, metabolizmem kwasów tłuszczowych oraz czynnościami układu nerwowego. Gdy jest go mniej, organizm staje się podatny na szereg schorzeń, pojawiają się uciążliwe dolegliwości takie, jak uderzenia gorącabezsenność, drażliwość, bóle głowy czy nieuzasadnione tycie. Zmiana stężenia hormonu może prowadzić także do obniżenia nastroju, a nawet rozwoju objawów depresyjnych.

Len i chmiel w walce z menopauzą

W wyrównaniu kobiecej gospodarki hormonalnej, w okresie menopauzy, pomóc mogą naturalne składniki takie, jak len i chmiel,zawierające fitoestrogeny – związki organiczne o budowie zbliżonej do żeńskich estrogenów.

W niewielkich ziarnach lnu za większość ich dobroczynnych właściwości odpowiadają lignany lniane. Te związki roślinne posiadają zdolność regulacji aktywności hormonów płciowych. Przez organizm traktowane są jako tożsame z estrogenami znajdującymi się w kobiecym organizmie, dzięki czemu mogą zastępować ich miejsce w okresie niedoborów. W efekcie, lignany lniane wspomagają wyrównywanie poziomu hormonów i minimalizują uciążliwe objawy okresu przekwitania.

Chmiel zwyczajny znany przede wszystkim z produkcji piwa, podobnie jak len, ma wiele właściwości leczniczych. W owocostanie tej rośliny, szyszkach chmielu, znajduje się fitoestrogen – 8-prenylnaryngenina (8-PN). Ten związek podobny do kobiecego estrogenu, ma zdolność do łagodzenia dwóch często wymienianych dolegliwości związanych z menopauzą, uderzeń gorąca i nadmiernej potliwości.

Związki obecne w lnie i chmielu mają także właściwości przeciwutleniające, pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Te dobroczynne dla kobiecego organizmu składniki, stanowią podstawą preparatu Ligunin Termostop.

Jak złagodzić objawy menopauzy -Ligunin Termostop

Ligunin Termostop to suplement diety polecany kobietom w okresie menopauzy, bazujący na dwóch podstawowych składnikach łagodzących objawy przekwitania – lignanach lnianych i chmielu.

Są to fitoestrogeny pochodzenia naturalnego, które łagodnie uzupełniają braki w receptorach estrogenowych i tym samym redukują nieprzyjemne dolegliwości.

Zawarty w preparacie Ligunin Termostop chmiel zwyczajny pomaga łagodzić oznaki menopauzy takie jak uderzenia gorąca, pocenie się, niepokój oraz rozdrażnienie. Lignany to fitoestrogeny uzyskane siemienia lnianego, które wspierają regulację aktywności hormonów płciowych, wpływając pozytywnie na funkcjonowanie kobiecego organizmu w okresie klimakterium.

Opakowanie produktu zawiera 60 kapsułek.

Więcej informacji o produkcie na stronie ligunin.pl.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej