Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Jesienna edycja ogólnopolskiej akcji „Zdrowie pod Kontrolą”

Ogólnopolska akcja „Zdrowie pod kontrola odbywa się dwa razy do roku. Jesienna edycja ma miejsce od 23 listopada do 4 grudnia. Tym razem całe wydarzenie, ze względu na pandemię, odbywa się w internecie.

Przez dwa tygodnie gdziekolwiek jesteście z dostępem do internetu, możecie korzystać z dużej dawki wiedzy na tematy zdrowotne jak i z atrakcji, które zostały przygotowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Wrocław.

„Zdrowie pod kontrolą” tym razem w internecie

Dotychczas wydarzenie to odbywało się tego samego dnia w 17 miastach w Polsce w największych Galeriach Handlowych. Celem akcji było podniesienie świadomości społecznej o profilaktyce oraz dbaniu o zdrowie. Zainteresowanym osobom wykonywane były podstawowe badania, takie jak pomiar ciśnienia tętniczego, poziom glikemii, analizę masy i składu ciała. Pozwalało to w prosty i przejrzysty sposób edukować społeczeństwo w kierunku zapobiegania chorobom.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną akcja odbywa się w sieci. Zaplanowano szereg prelekcji dotyczących profilaktyki zdrowotnej, serię publikacji na stronach Facebook czy Instagram. Publikacje te w formie infografik, publikowane będą w wydarzeniu „Zdrowie pod Kontrolą”. 

Link do akcji lokalnej: https://www.facebook.com/events/1051752138633179

Link do akcji ogólnopolskiej: https://www.facebook.com/events/667965040576532/

Program akcji „Zdrowie pod kontrolą”

Do tej pory odbyły się następujące prelekcje:

 • Cukrzycy typu II – w tym celu zaproszono mgr dietetyki Karolinę Kozak, która opowiedziała o cukrzycy od kuchni, czyli na co zwrócić uwagę w diecie pacjenta. Prelekcję można odtworzyć: https://youtu.be/8WwlnoqfS0I
 • Reakcjach jakie zachodzą podczas palenia oraz o jego skutkach – oprócz serii postów zorganizowano również challenge rzucania palenia, więcej pod linkiem: https://fb.me/e/3TBtPB0e3,
 • Opiece stomatologicznej nad dziećmi i kobietami w ciąży. We współpracy z Polskim Towarzystwem Studentów Stomatologii zaproszono do rozmowy lek. dent. Michała Kaczmarka, znanego w internecie jako Tata Stomatolog. Wyszła z tego bardzo ciekawa rozmowa, którą znajdziecie ją pod linkiem: https://fb.watch/24Udlq-VYK/,
 • Zdrowiu psychicznym w formie ciekawostek z historii,
 • Procedurze oddawania szpiku oraz o tym jak zostać superbohaterem i podzielić się tym co mamy,
 • Znaczeniu uprawiania sportu w perspektywie dbania o siebie i o swoje zdrowie,
 • Pierwszej pomocy przedmedycznej – zasadach udzielania, oraz o tym, że każdy może pomóc,
 • Zdrowiu reprodukcyjnym i samobadaniu piersi i jąder, bo warto się badać.
zdrowie pod kontrolą

Co jeszcze przed nami?

 • Prelekcja na temat nadużywania leków przeciwbólowych – jak to wygląda oraz z czym się wiąże – prelekcja Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji,
 • Wiadomości na temat prewencji chorób układu sercowo-naczyniowego,
 • Oraz to na co wiele osób czeka, czyli wyniki naszych dwóch konkursów. Do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody m.in.: wejście ze znajomymi na godzinę na kręgle do Sky bowling w Sky Tower, wejście do GOAir Powietrzne Miasto na super zabawę i wyrzut endorfin, a dla głodomorów pizza w Bistro 8 1/2.

Konkursy nadal trwają, więc jest możliwość dołączenia i wzięcia w nich udziału.

Konkursy – zapraszamy do udziału!

KONKURS #1

zdrowie pod kontrolą

Link do konkursu „Bieg pod Kontrolą”https://pl-pl.facebook.com/events/156412789506508/

Zapraszamy na pierwszy wirtualny „Bieg pod kontrolą”!

Aktywność fizyczna to nieodłączny element dbania o własne zdrowie. Choć czasami ciężko jest się zmotywować, a coraz chłodniejsze dni nie zachęcają do wyjścia na dwór, nie wolno rezygnować i koniecznie trzeba wziąć udział w „Biegu pod Kontrolą”!

Zasady konkursu są proste:

1. W czasie trwania akcji „Zdrowie pod Kontrolą” w dniach 23.11-3.12.2020 r. trzeba zarejestrować swoje treningi biegowe w dowolnej aplikacji do mierzenia dystansu.

2. Następnie należy przesłać swoje zsumowane wyniki w formie wyeksportowanego pliku z aplikacji sportowych o rozszerzeniu .gpx do poniższego formularza: https://forms.gle/31hTp6bnQFa48Voh9

3. 4.12.2020 r. odbędzie się DEKORACJA, na której nagrodzone zostaną 3 osoby o największej liczbie przebiegniętych kilometrów!

Celem organizatorów jest pokazanie, że aby wygrać – zarówno w powyższym konkursie, jak i w wyścigu o zdrowie, wystarczy systematyczność i trochę dobrych chęci.

Pamiętajcie – tu nie liczy się tempo, a przebiegnięte kilometry! Zatem sportowe buty na nogi i do boju!!

Zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie!

KONKURS #2

zdrowie pod kontrolą

DRODZY KONTROLERZY SWOJEGO ZDROWIA!  

Pora sprawdzić swoją wiedzę! Drugi konkurs to MikroTeścik wiedzy o zdrowiu z niebanalnymi nagrodami. Teścik należy rozwiązać do końca tygodnia, a punkciki z MikroTeścików są liczone do jednego MegaWyniku!

Poniżej linki do testów:

Mini test „Zaburzenia Odżywiania”:

https://forms.gle/TjZrssVxLFNC9ou96

Mini test „Antitobacco”:

https://forms.gle/v2biPtPdwapj8C68A

Mini test „Psychiatra też dla ludzi”:

https://forms.gle/p1j4pjbCfM4CcZNS6

Mini test „Marrow Hero”:

https://forms.gle/qv9vheFNB7TJNXQ67

Mini test „Ratowanie na spontanie”:

https://forms.gle/N7UMW4YWGToJMrHE8

Mini test „Serce masz tylko jedno”:

https://forms.gle/ENcZ6ti1U3QVUMTJ8

Osoba kontaktowa całej akcji jest:

Weronika Wawrzynów

Koordynator Lokalny Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Wrocław

lpo@wroclaw.ifmsa.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej