Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Powiększanie ust – dlaczego warto zdecydować się na taki zabieg?

O bezpiecznym powiększaniu i korekcie słabo zarysowanego konturu lub zbyt wąskich ust rozmawiamy z dr Marią Noszczyk, dermatologiem i lekarzem Anti-Aging z Lecznicy Melitus w Warszawie

Edyta Ciepieńka: W jakim wieku kobiety najczęściej powiększają usta?
Dr Maria Noszczyk: Według moich obserwacji minął już etap zachłystywania się tą metodą. Kiedyś kobiety powiększały usta tylko po to, aby były większe i pełniejsze. Dzisiaj chodzi raczej o dostosowanie wyglądu ust do całej twarzy. Sama często proponuję klientkom lekkie wygładzenie ust, a co za tym idzie także zmarszczek wokół nich. Poza tym im wcześniej się zacznie tym lepiej.  Teraz młodsze kobiety przychodzą na taki zabieg.

Dlaczego?
Po pierwsze nie chcą dopuścić do starzenia się skóry ust. Po drugie w ten sposób nie pokażą innym, ile lat mają naprawdę. W końcu po trzecie trochę to regeneruje usta bo po kilku regularnych wizytach wstrzykiwany wypełniacz nie będzie się do końca wchłaniał. Dlatego odstępy pomiędzy kolejnymi wizytami mogą znacznie się wydłużyć.

Co jest lepsze wypełniacze stałe czy te wchłaniane takie jak kwas hialuronowy?
Oczywiście te wchłaniane. Podstawowy powód to taki, kwas hialuronowy jest najbezpieczniejszym znanym preparatem a po wypełniaczach stałych i półstałych jest niestety dużo powikłań. Kolejny to ten, że potem nie można zmienić metody, czyli przejść na wypełnianie na przykład kwasem hialuronowym. Raz dałam się namówić i od tamtej pory nie robię zabiegu z kwasem po wcześniejszym wypełnieniu preparatem stałym – bo powikłanie po stałym wypełnieniu może wystąpić dopiero po roku lub nawet później np. w podczas następnego zabiegu. Poza tym, nawet gdy preparat stały nie spowodował żadnych dolegliwości, po wielu lat może się przesunąć lub uwidocznić (w postaci zgrubień) na zmienionej z wiekiem czerwieni.

Kwas hialuronowy jest najbezpieczniejszym znanym preparatem


Jak długo trwa zabieg wypełnienia ust kwasem hialuronowym?
Zwykle jest to około 20 minut do godziny. Więcej czasu zajmuje wstępna konsultacja niż sam zabieg. Niestety musimy sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań, aby zabieg przebiegł bez powikłań.

Zabieg zazwyczaj zajmuje około 20 minut do godziny


Czy takie wypełnianie boli?
To wszystko zależy od indywidualnej odporności na ból. Można wykonać znieczulenie stomatologiczne, ale wiele pacjentek woli znieczulenie kremem Emla, bo choć zabieg jest wtedy bardziej nieprzyjemny, to po wszystkim jest mniejszy obrzęk.

Czego możemy spodziewać się po zabiegu?
Trzeba przygotować się na obrzęk wokół ust. Najczęściej po dwóch, trzech dniach nie ma po nim śladu. Poza tym może pojawić się jeszcze zasinienie. Jednak nie utrzymuje się dłużej niż obrzęk. Potem przez około dziewięć miesięcy utrzymuje się stały efekt i ewentualnie można powtórzyć zabieg.

Jakimi preparatami wykonywany jest taki zabieg i czy ma znaczenie wybór konkretnego wypełniacza?
Każdy lekarz ma swój wypróbowany, sprawdzony wypełniacz. Na rynku mamy wiele do wyboru, na przykład: Restylan, Surgilips, Esthelis, Teosyal. Część z nich ma w nazwie słowo „lips” które ułatwia lekarzowi, zwykle mniej doświadczonemu, wybór wypełniacza. Co nie oznacza, że są mniej skuteczne. Są tym w wypełniaczach, czym krem pod oczy w linii kosmetyków pielęgnacyjnych.

Na jaki wydatek powinniśmy się przygotować przy powiększaniu ust?
Do wypełnienia ust zwykle wykorzystuje się jedną ampułkę preparatu. Ceny mogą odrobinę różnić się w zależności od producenta. W naszej Lecznicy taki zabieg kosztuje od 1500 zł.

Do wypełnienia ust zwykle wykorzystuje się jedną ampułkę preparatu


Jak długo utrzymuje się efekt?
Usta są powiększone nawet przez 12 miesięcy. Po kolejnych uzupełnieniach rezultaty mogą być widoczne jeszcze dłużej.

Dr n. med. Maria Noszczyk –  dermatolog, członek  założyciel Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Polskiego Towarzystwa Medycyny Przeciwstarzeniowej i Anti-Aging. Ekspert współpracujący z największymi tytułami prasowymi oraz stacjami telewizyjnymi i radiowymi. Od kilkunastu lat kieruje Lecznicą Dermatologii Estetycznej Melitus.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej