Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Ranking najlepszych środków na potencję

Problemy z utrzymaniem pełnego wzwodu członka, który wystarczyłby do odbycia stosunku płciowego ma około 1,5 miliona Polaków i aż 152 miliony mężczyzn na całym świecie. Ten wstydliwy problem dotyka zarówno młodszych jak i dojrzałych panów. Statystyki wskazują, że z powodu zaburzeń seksualnych cierpi aż 40% panów po 40. roku życia.

Najczęstszą przyczyną odpowiadającą za problemy z erekcją jest niezdrowy styl życia zdominowany przez stres, nieodpowiednią dietę oraz siedzący tryb życia. Źródło problemu nierzadko ma też podłoże psychiczne, np. nerwice seksualne oraz zahamowania psychiczne, oraz hormonalne. Wszystkie te kwestie negatywnie odbywają się na życiu seksualnym, wpływając jednocześnie na psychikę i samoocenę mężczyzny.

Jak radzić sobie z tym krępującym problemem?

Obecnie na rynku aptecznym dostępnych jest wiele preparatów, dzięki którym panowie będą mogli rozwiązać problem z potencją. Do wyboru mamy zarówno specjalistyczne środki na erekcję, jak i suplementy, leki bez recepty oraz witaminy. Suplementy na potencję nie tylko pomagają w osiągnięciu i utrzymaniu erekcji, wpływają także na płodność i zwiększają libido. Tego rodzaju środki stymulują wzrost stężenia testosteronu czy tlenku azotu, a więc ich działanie zbliżone jest do specjalistycznych leków. Zmiana diety i trybu życia z pewnością będzie dodatkowym bodźcem mającym pozytywny wpływ. W przypadku bardziej złożonego problemu, występującego na tle nerwowym, należy skonsultować się ze specjalistą. W kwestii bardziej specjalistycznych leków na potencję zawsze warto sugerować się opinią lekarską i badaniami naukowymi, niż rankingami internetowymi, posługującymi się w dużej mierze językiem marketingu.

Suplementy na potencję – co w składzie?

Wspominaliśmy już, że suplementy na potencję mają podobne działanie do leków, wpływając nie tylko stricte na samą kwestię erekcji, ale również uzupełniają braki witamin w organizmie mężczyzny. Suplementy na potencję w większości przypadków zawierają bardziej lub mniej skuteczne składniki pochodzenia naturalnego. W składzie tego typu preparatów możemy znaleźć takie składniki jak:

  • Inhibitory fosfodiesterazy typu 5 tadalafil, wardenafil oraz sildenafil – od przeszło dwóch dekad są to bezsprzecznie leki pierwszego rzutu w przypadku problemów z erekcją u mężczyzn. Ich działanie polega głównie na blokowaniu enzymu fosfodiesterazy typu 5, dzięki czemu pośrednio wpływają na wydzielane substancji zwanej cGMP. Substancja ta odpowiedzialna jest za relaksację mięśni gładkich, a także ułatwia ona napływ krwi do członka, czego finalnym skutkiem jest osiągnięcie pełnej erekcji. Sildenafil jest substancją czynną będącą częścią składu tzw. „niebieskiej tabletki”, a także konkurencyjnych produktów o zbliżonym działaniu. Inhibitory fosfodiesterazy typu 5 działają stricte na mechanizm erekcji. Nie wpływają na podniecenie seksualne, gdyż nie są afrodyzjakami.
  • Ekstrakty roślinne –  np. buzdyganek ziemny, nazywany również diabelskim zielem. Roślina ta od wieków miała swoje zastosowanie jako afrodyzjak oraz środek wzmacniający potencję. Jest to najczęściej występujący składnik roślinny w lekach na składach suplementów na potencję. Buzdyganek wpływa między innymi na stężenie wolnego testosteronu, czyli męskiego hormonu płciowego, wpływając korzystnie na libido. Zwiększa również możliwości magazynowania azotu w organizmie, czego konsekwencją jest poprawa ukrwienia członka. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż o ile badania naukowe potwierdzają pozytywny wpływ buzdyganka na zachowania seksualne u zwierząt, o tyle brak jest dokładnych badań, które potwierdziłyby wymierne korzyści stosowania tego składniku w przypadku poważniejszych zaburzeń erekcji u ludzi.

Kolejnym powszechnie spotykanym składnikiem suplementów na potencję jest ekstrakt z korzenia żeń-szeń. Wyróżniamy kilka jego rodzajów: koreański, chiński, japoński i amerykański. Korzeń żeń-szeń w medycynie Dalekiego Wschodu znany jest od tysięcy lat jako środek zwiększający popęd seksualny, wzmacniający erekcję oraz przydający sił witalnych. Co więcej, właściwości te zostały potwierdzone przez współczesne badania naukowe. Ekstrakt z korzenia żeń-szeń działa tonująco na układ nerwowy, co pomaga w przypadku zaburzeń erekcji o podłożu psychicznym. Dodatkowo zwiększa syntezę tlenku azotu, czego konsekwencją – w dużym uproszczeniu – jest zwiększony przepływ krwi do członka i silniejsza erekcja.

  • Witaminy – przede wszystkim witamina B6 oraz witamina E będące antyoksydantami. Witamina B6 wpływa na wzrost stężenia hormonów płciowych, natomiast witamina E wspiera pracę układu krwionośnegousprawnia przepływ krwi do ciał jamistych członka.
  • Aminokwasy – białkowe (L-arginina) oraz niebiałkowe (L-cytrulina)
  • Mikroelementy takie jak cynk (zwiększa poziom libido, dodatkowo regulując pracę serca. Wpływa również na prostatę i zwiększa produkcję ejakulatu) oraz selen (zwiększa płodność usprawniając metabolizm testosteronu. Niedobór selenu powoduje zmęczenie oraz zwiększa wrażliwość układu nerwowego na czynniki stresogenne).

Ranking skutecznych środków bez recepty na potencję

Wybranie najlepszego środka na potencję nie jest prostym zadaniem. Panowie zmagający się z problemami z erekcją najczęściej zwracają się w stronę internetowych rankingów, szukając informacji na własną rękę. Czy takie rankingi są miarodajne? Większość zachwalanych środków na potencję ma zbliżony do siebie skład, a więc zawierają te same substancje czynne takie jak buzdyganek, L-arganinę, korzeń żeń-szeń i kilka innych, a różnice w proporcjach nie są zbyt duże.

Do najczęściej wybieranych suplementów należą:

Braveran

Jest to suplement, który nie skupia się na samym problemie, leżącym u źródła kłopotów z erekcją, ale na procesach fizycznych związanych z działaniem mięśni. Wspomaga ich pracę dzięki takim składnikom jak L-arginina, witamina E, czy też korzeń Maca. Braveran stosowany zgodnie z zaleceniami, na godzinę przed stosunkiem, wzmaga pożądanie, podnosi libido oraz pomaga w osiągnięciu pełnej i długiej erekcji. Stosowanie preparatu gwarantuje radość i satysfakcję z seksu, sprzyja regeneracji organizmu oraz wzmacnia siły witalne.

MaxOn Active

MaxOn Active to pierwszy środek bez recepty zawierający sidenafil w swoim składzie. Jest to środek stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji i wzwodu u dorosłych mężczyzn. MaxOn Active pomaga osiągnąć pełny wzwód jedynie pod warunkiem wcześniejszego pobudzenia seksualnego. Jego działanie to przede wszystkim wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w członku, zwiększając napływ krwi w jego wnętrzu podczas podniecenia seksualnego. Warto zaznaczyć, że aby stosować lek, należy wcześniej przeprowadzić test diagnostyczny dołączony do preparatu.

Permen

Jedna z najbardziej znanych marek produkujących preparaty na poprawę potencji u mężczyzn. Wśród produktów firmy możemy znaleźć specyfiki takie jak . Permen Go, Permen King oraz Permen Sex Appetite. W przypadku tej linii produktów należy pamiętać by kuracja trwała minimum 6 tygodni, a stosując się do zaleceń zamieszczonych na ulotce, można osiągnąć zamierzone efekty, jak i również utrzymać je w dłuższej perspektywie czasowej. Dodatkowo, środki z linii Permen można łączyć, w celu uzyskania jeszcze lepszych rezultatów.

Mensil

Mensil jako substancję czynną zawiera Sildenafil. Działa on obwodowo, pomagając w osiągnięciu i utrzymaniu erekcji. Producent zaznacza, iż aby uzyskać oczekiwane efekty konieczna jest stymulacja seksualna. Tabletki Mensil są szybko wchłaniane przez organizm, dlatego osiągnięcie maksymalnego stężenia w organizmie następuje krótko po jego zażyciu. Wzwód następuje jeszcze szybciej do przyjęciu leku na czczo.

Stymen

Działanie preparatu Stymen to przede wszystkim zwiększenie prasteronu, hormonu naturalnie produkowanego głównie przez warstwę korową nadnerczy, którego produkcja automatycznie zmniejsza się wraz z wiekiem. Zawarty w preparacie prastymen ulega fizjologicznej przemianie do testosteronu, jednocześnie zwiększając jego poziom we krwi. W rezultacie poprawia sprawność seksualną mężczyzny, wpływając tym samym na potencję, libido, psychikę jak i również układ immunologiczny oraz kostno-stawowy.

ManForte

ManForte to preparat, który w przeciwieństwie do pozostałych specyfików, wpływa nie tylko na poprawę problemów z erekcją, ale również wspomaga ogólną pracę organizmu poprawiając pokłady sił witalnych u mężczyzny. Jest to specyfik bardzo chwalony przez Panów, którzy często po zażegnaniu problemu z potencją, sięgają po niego ponownie, używając go jako zwykły suplement diety.

Leki bez recepty oraz suplementy diety na potencję dostępne są od ręki dla każdego. Warto mieć na uwadze jednak fakt, iż suplementy diety nie są lekami, a ich skuteczność w porównaniu z środkami farmakologicznymi jest ograniczona.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej