Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Thermage – kiedy się na niego zdecydować?

Cofa zegar czasu nawet o 5 lat. Ujędrnia twarz i ciało. Bez skalpela i rekonwalescencji

Thermage bije na głowę swojego konkurenta lifting chirurgiczny. Tylko jeden zabieg a efekty jak po kilkunastu innych.

Długość: 45-90 minut
Znieczulenie: nie
Leczenie szpitalne: nie jest potrzebne
Przygotowanie: w dobrych gabinetach – zabiegi karboksyterapii i endermologii, krem mocno nawilżający
Skutki uboczne: zwykle nie ma, czasami mogą pojawić się opuchlizna lub zaczerwienienie skóry
Ryzyko: swędzenie, wysypka, pęcherze, blizny, zmiany pigmentacyjne
Powrót do pracy: już następnego dnia
Pierwsze widoczne efekty: po miesiącu do trzech

Co to jest Thermage?

Thermage® to opatentowana technologia wysokiej częstotliwości fal radiowych (RF), stymulująca głębokie części skóry bez uszkodzenia jej powierzchni. Energia radiowa aplikowana jest w krótkich, szybkich impulsach o zróżnicowanym poziomie, co pozwala odpowiednio nagrzać tkankę przy zachowaniu poziomu ciepła dobrze tolerowanego przez pacjenta. – Tkanki są mocno podgrzewane, ale efekt liftingu osiągamy bez skalpela, narkozy i długich tygodni rekonwalescencji – wyjaśnia dr Krajewski. Trwa od godziny do trzech w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi. Wystarczy zrobić go tylko raz, a rezultaty odmłodzenia mogą utrzymywać się latami, choć ich trwałość zależy od stanu skóry i przebiegu naturalnego procesu starzenia.
Zabieg jest odpowiedni dla wszystkich typów i kolorów skóry. Można go przeprowadzać o dowolnej porze roku, co odróżnia go od innych technik, które wymagają odczekania określonego czasu przed wystawieniem skóry na działanie promieni słonecznych (np. zabiegów z wykorzystaniem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego bądź laserów frakcyjnych).

Co można poprawić przy pomocy zabiegu Thermage?

Z biegiem lat i intensywnym działaniem słońca struktura każdej skóry ulega niekorzystnym przemianom, między innymi: zmniejsza się ilość fibroblastów, spada synteza nowego kolagenu, dochodzi do zniszczenia i zaniku jego włókien. To prowadzi do utraty napięcia i elastyczności skóry. Problem nadmiaru skóry dotyczy także większości kobiet po ciąży, oraz wielu osób po intensywnym odchudzaniu. Dla wielu stanowi to duży dyskomfort estetyczny. Wyjściem jest operacja chirurgiczna lub właśnie zabieg Thermage®, dzięki któremu możemy poprawić:
twarz – wzrost napięcia i podciągniecie policzków, poprawa konturu i owalu twarzy, przywrócenie zarysu linii żuchwy, wygładzenie i lifting czoła, uniesienie brwi,
oczy – redukcja nadmiaru skóry na powiekach, redukcja worków pod oczami, wygładzenie drobnych zmarszczek wokół oczu,
szyję – napięcie i wygładzenie skóry szyi, redukcja podbródka,
ciało – wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z utratą elastyczności i zwiotczeniem skóry, czyli: brzuch, dekolt, ramiona, ręce, uda, pośladki. Pomaga na cellulit, obwisłości pociążowe, brzydkie „pofałdowane” kolana.

Czy Thermage jest lepszy od chirurgicznego liftingu twarzy?

Thermage® jest zabiegiem mniej inwazyjnym i stosowanym przy redukcji mniejszych linii i zmarszczek, przemieszczania się tłuszczu z kości policzkowych w okolice żuchwy co daje efekt tzw. chomików. Jest idealny dla tych osób, które z jakiś powodów nie mogą zrobić liftingu tradycyjnego. Jednak ci z nas, którzy mają już zaawansowaną postać zmarszczek i zmiany owalu twarzy niestety nie mogą brać pod uwagę tego zabiegu jako rozwiązania swojego problemu. Dlatego przed podjęciem decyzji konieczna jest konsultacja i szczegółowy wywiad z lekarzem medycyny estetycznej.

Chirurgiczny lifting twarzy to zabieg dla osób oczekujących bardziej spektakularnych i długotrwałych efektów. Efekt Thermagu utrzymuje się ok. dwóch lat a lifting chirurgiczny od pięciu do dziesięciu lat. Poza tym lifting jest wybieranych przez te osoby, które mogą sobie pozwolić na zabieg kosztowny i wymagający kilkudniowej rekonwalescencji skóry. Tymczasem Thermage® jest w zasadzie zabiegiem lunchowym, a jeśli nawet poczujemy się zbyt obolali zaraz po zabiegu, to te dolegliwości mijają i następnego dnia będziemy w stanie wrócić do swoich rutynowych obowiązków – dodaje dr Krajewski.

Czy jest bolesny?

Generalnie, im wyższe parametry działania fal radiowych, tym bardziej spektakularne będą efekty, jednak wzrasta także ryzyko dyskomfortu. – U mnie intensywność działania fal radiowych na początku zabiegu była na poziomie 4 pkt. jednak w końcówce została zmniejszona przez lekarza do 1,5 pkt. i jak na mój próg bólu była zaledwie do zniesienia – przyznaje Beata Zalewska, która dwa miesiące temu miała robiony zabieg Thermage®.
– Jednak lekarz mówił, że generalnie u większości pacjentów zabieg wykonuje na poziomie 6 pkt. – dodaje Beata.
Za każdym dotknięciem skóry przystawką ThermaTip odczuwa się krótkie, głębokie uczucie gorąca, a w tym czasie energia fal radiowych przekazywana jest skórze oraz tkance łącznej. To uczucie gorąca oznacza, że kolagen osiąga temperaturę prowadzącą do zmiany napięcia.

– Lekarz wykonując zabieg nadzoruje ilość energii dostarczanej skórze tak, aby zrównoważyć komfort przeprowadzania zabiegu z maksymalną efektywnością – uspokaja dr Krajewski.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa prawie godzinę. Na początku skóra jest oczyszczana przy pomocy preparatu antyseptycznego a potem nakładana jest kalka na obszar poddawany zabiegowi. Jest to instrukcja dla lekarza, w jakiej kolejności powinien przykładać głowicę z falami radiowymi tak, aby nie ominą żadnego milimetra skóry.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Natychmiast po zabiegu rezultaty będą niewiele widoczne. Musimy poczekać od jednego do trzech miesięcy na wyraźne oznaki działania zabiegu. Skóra jest jędrniejsza, bardziej sprężysta, elastyczna z wyraźnymi oznakami odmłodzenia, co jest najbardziej widoczne w przypadku zabiegu na twarz.
Skutki uboczne występują bardzo rzadko, choć mogą się zdarzyć, o czym zawsze lekarz powinien uprzedzić. W niektórych przypadkach mogą się pojawić swędzenie, wysypka, pęcherze, blizny, zmiany pigmentacyjne. Te symptomy ustępują zazwyczaj samoistnie w ciągu kilku dni, jednak jeśli nie znikają należy zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg.

– U mnie nie pojawił się ani jeden z objawów, o których uprzedził mnie lekarz – uspokaja Beata Zalewska.

Ile kosztuje zabieg Thermage

Ceny różnią się w zależności od kliniki. Thermage® jest tańszy niż lifting chirurgiczny. Jednak do najtańszych zabiegów nie należy. Jego zaletą jest to, że robimy go raz i nie wymaga rekonwalescencji po zabiegu, dlatego jest nazywany zabiegiem lunchowym. Większość zabiegów, np. laserowych robionych jest w serii ok. 10 zabiegów, aby uzyskać widoczne rezultaty.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej