Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Zalety korzystania z rowerów elektrycznych

Lubisz jazdę na rowerze, ale jest dla Ciebie zbyt męcząca? Dojazd do odległej ścieżki rowerowej stanowi zbyt duże obciążenie? Alternatywą dla tradycyjnego jednośladu jest EBike, czyli rower elektryczny, dzięki któremu można nie tylko poprawić kondycję, ale również odpocząć na dłuższym dystansie. Zalety korzystania z rowerów elektrycznych to również oszczędność pieniędzy i dbanie o środowisko.

Zalety korzystania z rowerów elektrycznych

Rower elektryczny to idealne rozwiązanie dla osób starszych, ale chcących zachować mobilność i aktywny tryb życia pomimo coraz większych, wraz z wiekiem, trudności z kondycją. Napęd elektryczny sprawia, że możemy pedałować kiedy mamy siłę, a odpoczywać w chwilach zmęczenia. Dzięki silnikowi nie czujemy tak bardzo obciążenia ciężarem, oszczędzamy czas, nie stojąc w korkach, i środowisko, rezygnując z samochodu.

EBike nie powoduje dużych przeciążeń, jak w przypadku nagłego ruszania z miejsca czy podjazdów pod stromą górę. Ponadto, bez problemu pokona różne miejskie wzniesienia. I nie tylko. Świetnie sprawdzi się także podczas wyjazdów po zakupy i wycieczek poza miasto.

Jednoślady z napędem wykorzystywane są również przez ośrodki rehabilitacyjne i sanatoria. Pacjenci szybciej wracają do zdrowia jeżdżąc rowerami elektrycznymi, tym bardziej, że nie muszą się martwić o to, czy w ogóle podołają wysiłkowi. To idealny sprzęt dla osób ze schorzeniami zwyrodnieniowymi, bólami kończyn, protezami stawów oraz po złamaniach. Rowery z silniczkiem są doskonałe dla osób po przewlekłych chorobach i osób cierpiących na schorzenia związane z niewydolnością mięśniową.

Jak działa rower elektryczny?

E-bike, czyli rower elektryczny, wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy około 250W. Dzięki temu, może rozpędzić się do 25 km/h. Do jego prowadzenia nie są potrzebne żadne dodatkowe uprawnienia. Silnik uruchamia się w momencie, gdy zaczniemy pedałować. Prędkość możemy regulować, wybierając odpowiedni tryb jazdy. Wszystko przypomina zmianę przerzutek. Jeśli wyłączymy silnik, możemy z niego korzystać jak z tradycyjnych „dwóch kółek”.

Rower elektryczny możemy naładować, korzystając z gniazdka elektrycznego. Podobnie jak każdy telefon komórkowy czy komputer. Jeśli podczas jazdy wyczerpie się akumulator, wystarczy po prostu pedałować, aby jechać dalej.

Rower „szybszy” od samochodu

W dużych miastach rower okazuje się być szybszym środkiem transportu niż samochód. Oczywiście, auto zawsze wygrywa na długich dystansach. Gdy jednak mamy do przejechania krótki odcinek, rower jest bezkonkurencyjny. Szczególnie, jeśli decydujemy się na EBike’a. Wspomaganie silnikiem oszczędza siły. Jest to więc jeden z najbardziej komfortowych sposobów na dotarcie do pracy.

Rower elektryczny wyrównuje także szanse podczas wspólnej wycieczki pomiędzy osobami o lepszej i słabszej kondycji.

Oferta rowerów elektrycznych marki Kross

KROSS Trans Hybrid 2.0 to rower dla osób, które chcą poznać możliwości rowerów elektrycznych. Łączy w sobie najlepsze cechy rowerów trekkingowych Trans z najlepszą jednostką elektryczną Shimano Steps. Pozwala na komfortowe pokonywanie tras, tak podczas codziennej komunikacji, jak i długich wypraw. Wszystko to bez wysiłku. Rower jest dostępny w wersji damskiej i męskiej. Silnik Shimano Steps działa cicho i płynnie. Bateria 500 Wh już po 2,5 godzinie ładowania osiąga 80% pojemości.

Tylna przerzutka obsługuje osiem biegów. Amortyzator o skoku 30 milimetrów poprawia komfort na nierównościach. Jest wyposażony w pełne błotniki, podpórkę i oświetlenie zasilane z baterii silnika roweru.

KROSS Lea Boost 1.0 to EBike stworzony specjalnie dla rowerzystek. Przeznaczony głównie dla pasjonatek szybkich podjazdów. Zapewnia maksymalny komfort i dopasowanie do kobiecego ciała. System Shimano Steps oferuje kilka trybów wspomagania, które dostosowują się do różnych warunków jazdy.

KROSS Soil Boost 1.0 to rower dla wymagających użytkowników. Łączy w sobie najlepsze cechy roweru trailowego z najlepszą jednostką elektryczną Shimano Steps. Pozwala na sprawne pokonywanie podjazdów i oferuje niezrównaną możliwość personalizacji ustawień systemu, dzięki czemu możemy wpływać na każdy aspekt działania silnika elektrycznego. Można dzięki temu jeździć szybciej, płynniej i skutecznie poprawiać kondycję. Osprzęt obsługuje 11 biegów, które gwarantują wysoką kulturę pracy i zmianę przełożeń. Rower ma też mocne hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano Deore.

Więcej informacji: https://www.kross.pl/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej