Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Czym są wolne rodniki i jak działają na skórę?

Coraz częściej słyszymy o nich w wiadomościach i reklamach, niekiedy nie wiedząc dokładnie, jaki wpływ mają na nasze ciało. Czym są, czy należy się ich obawiać i czy istnieje skuteczny sposób ochrony przed nimi? Podpowiadamy, jak chronić skórę przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników.

Czym są wolne rodniki?

Wolne rodniki są naturalnym elementem procesu metabolicznego w organizmie i znajdują się wszędzie wokół nas. Powstają, gdy elektron pod wpływem niebezpiecznych czynników odrywa się od molekuły tlenu. Te niestabilne, reaktywne cząsteczki atakują zdrowe komórki skóry, pobierając z nich tlen. W efekcie skóra starzeje się znacznie szybciej, zwiększa się stres oksydacyjny w organizmie oraz powstaje ryzyko uszkodzenia komórek DNA. Wolne rodniki silnie atakują nasz układ immunologiczny, wywołując niekiedy ciężkie i przewlekłe choroby. Wśród nich znajduje się zaćma, cukrzyca, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera czy choroby układu wieńcowego.

Wolne rodniki wytwarzane są w ludzkim organizmie każdego dnia. Pomagamy im w tym, spożywając fast-foody, smażone i tłuste potrawy oraz konserwanty. Powstają również po intensywnym treningu fizycznym, w wyniku silnego stresu czy kontaktu ze smogiem lub zanieczyszczeniami powietrza.

Niektóre czynniki zewnętrzne są źródłem wolnych rodników. Wyliczyć wśród nich można palenie, alkohol, promienie UV, zanieczyszczenia czy stres. Na przykład zbyt duża ekspozycja na promienie słoneczne może przyczyniać się do produkcji wolnych rodników, prowadzić do uszkadzania komórek skóry, a w efekcie również przyspieszać procesy jej starzenia i powodować zmarszczki. Właśnie dlatego tak istotna jest ochrona przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników.

W jaki sposób chronić skórę przed wolnymi rodnikami?

Jest wiele sposobów, które pomogą ochronić skórę przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników. Warto unikać palenia papierosów, stosować zbilansowaną i zdrową dietę, pić duże ilości wody i zielonej herbaty (która jest skarbnicą antyoksydantów). Podczas korzystania z kąpieli słonecznych zapewnijmy skórze ochronę, smarując ją kosmetykami przeciwsłonecznymi z wysokim faktorem. Warto również ograniczyć spożycie alkoholu, zadbać o dobrej jakości sen, regularnie uprawiać aktywność fizyczną i maksymalnie zmniejszyć czynniki stresowe.

Sięgnij po skoncentrowaną dawkę antyoksydantów!

Poza troskliwie dobranymi kosmetykami, których receptury INCI zostały wypełnione dużą dawką antyoksydantów, również dietę warto wzbogacić w świeże warzywa oraz owoce. Niezbędnym sposobem, który wspomoże organizm w walce z wolnymi rodnikami, jest suplement diety NoOxi Antyoksydanty. Skoncentrowana formuła została wypełniona kwercetyną, ekstraktem z kłącza ostryżu długiego, ekstraktem z pestek winogron, ekstraktem z pestek granatu, ekstraktem z owoców pomidora zwyczajnego, ekstraktem z korzenia rdestowca ostrokończystego, koenzymem Q10, witaminami D, E, C, B12 oraz selenem i folianem. Wystarczy przyjmować 2 kapsułki dziennie suplementu diety NoOxi Antyoksydanty, by wspomóc organizm w walce z wolnymi rodnikami, spowolnić starzenie się skóry oraz widocznie ją odmłodzić.

Przyjmuj silną dawkę najskuteczniejszych antyoksydantów na świecie i dbaj o piękną, młodą i pełną promiennego blasku skórę. Wybierz: https://www.nooxi.pl/.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej