Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Dni Seniora we Wrocławiu

Od dziś, tj. od piątku 14 września startują Dni Seniora. Jubileuszowa, dziesiąta już edycja będzie trwać do 7 października.

Od 2009 roku, na przełomie września i października, Wrocławskie Centrum Seniora wraz z partnerami organizuje Dni Seniora we Wrocławiu. Dni Seniora mają na celu ukazać potencjał społeczny osób starszych oraz podkreślić ich istotną rolę w społeczeństwie.

Dni Seniora to kolorowa, wielopokoleniowa impreza, pełna atrakcyjnych wydarzeń nie tylko dla seniorów, ale także dla ich bliskich. W programie są m.in. warsztaty (np. twórcze, teatralne, muzykoterapeutyczne, makijażu, kompetencji międzykulturowych,  robienia kotylionów na 100-lecie odzyskania niepodległości), spektakle, projekcje w ramach festiwalu filmowego, wyścigi konne, potańcówki,  występy chórów, zajęcia taneczne, treningi (sportowe, pracy z ciałem itd),  spotkania autorskie, wycieczki, wykłady, spotkania z podróżnikami, igrzyska sportowe, a także bezpłatne porady i konsultacje z różnych dziedzin. Większość wydarzeń jest bezpłatna.

W obchodach corocznie bierze udział kilkanaście tysięcy seniorów z całego Dolnego Śląska i innych regionów Polski. Organizatorem blisko 200 różnych wydarzeń jest nie tylko Wrocławskie Centrum Seniora, ale także partnerzy Wrocławskiej Karty Seniora (około 150 instytucji i podmiotów), Miejsca Przyjazne Seniorom oraz sami seniorzy – wolontariusze. Święto ma charakter międzynarodowy i wielopokoleniowy.

Dni Seniora rozpoczną się Biciem Kapeluszowego Rekordu Polski, Marszem Kapeluszy, przekazaniem symbolicznych kluczy do miasta Królowej i Królowi Seniorów oraz wręczeniem statuetek „Przyjaciel Seniorów” (od godz. 11). Uroczysta inauguracja zakończy się koncertem Czerwonych Gitar.

 

Więcej informacjihttp://dniseniora.pl/

Szczegółowy harmonogramhttp://www.seniorzy.wroclaw.pl/node/689

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej