Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Jakie atrakcje czekają w okolicach Buska-Zdroju w czasie świąt?

W okresie świątecznym w wielu z nas budzi się chęć do podróżowania. Świetnym wyborem może Busko-Zdrój oraz jego okolice. Miejscowość jest znana oczywiście z uzdrowisk, które są znakiem rozpoznawalnym, ale mało osób wie, że miasto jest bogate w warte zobaczenia atrakcje w okresie świątecznym.

Park Zdrojowy z Promenadą

Park Zdrojowy jest jedną z głównych atrakcji miasta. Ten XIX-wieczny ogród zajmuje obszar ok. 16 hektarów. Jest to zatem dobry wybór na długi świąteczny spacer. Park jest podzielony na dwie części: zabytkową oraz nowoczesną. W nowej części jest w budowie potężna tężnia solankowa, która swoimi rozmiarami będzie zasługiwała na miejsce w pierwszej piątce największych tężni tego typu w Polsce. Park Zdrojowy to również urocza Promenada Gwiazd, na której znajdziemy charakterystyczne słoneczka na cześć osób związanych z Międzynarodowym Festiwalem Muzycznym im. Krystyny Jamróz. Znajdziemy tutaj takie postacie jak Krzysztof Penderecki, Bogusław Kaczyński czy Wiesław Ochman. Sama promenada płynnie łączy część uzdrowiskową oraz centrum miasta.

Łazienki buskie

Łazienki buskie to określenie budynku Sanatorium „Marconi”, który został wybudowany na wzór rzymskich łaźni. Spotkamy tutaj liczne kolumny korynckie, posągi oraz charakterystyczną posadzkę. Nawet w środku polskiej zimy będziemy mogli poczuć się przez chwilę, jak w Rzymie. W samym sercu budynku znajduje się fontanna, spod której widoczna jest sala koncertowa, w której odbywa się m.in. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamróz. Całość wypełniona jest licznymi popiersiami znanych postaci z czasów antycznych. Łazienki buskie nie mogłyby obyć się bez specjalnych kraników, w których płynie woda lecznicza. Zdecydowanie warto z nich skorzystać nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również z powodu charakterystycznego smaku.

Rezerwat Zimne Wody

Rezerwat Zimne Wody jest położony poza miastem, ale z całą pewnością warto tu być i zobaczyć ten wspaniały pomnik przyrody nieożywionej. Samo miejsce składa się z licznych wzgórz oraz szutrowych dróg, co w zimowej aurze na pewno przypadnie do gustu osobom chcących spędzić aktywne święta. Rezerwat Zimnej Wody słynie z odsłonięcia geologicznego, z którego tryska woda dająca początek większemu strumieniowi. W rezerwacie znajdziemy również wiele infrastruktury turystycznej, jak liny wspomagające wspinaczkę, szałasy oraz ambony widokowe, z których przy dobrej widoczności zobaczymy Góry Świętokrzyskie. Szczególnie warto wejść na jedną z ambon, aby zobaczyć piękno i spokój otaczającej nas natury.

Wycieczka do Pacanowa

Jadąc do Buska-Zdrój niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nigdy dotąd tak blisko nie byli Pacanowa, które jest znane praktycznie przez wszystkich Polaków. Od miejscowości Kornela Makuszyńskiego oraz Koziołka Matołka będzie dzieliło nas jedynie 30 km, więc jest to obowiązkowa atrakcja, którą należy zaliczyć. W samym Pacanowie powstało Centrum Bajki, którego motyw został oczywiście stworzony na podstawie bajki o Koziołku Matołku. Wiele osób uważa, że przed samym przyjazdem do Pacanowa warto przypomnieć sobie szczegóły tej bajki, ponieważ znacznie lepiej czuje się atmosferę tej miejscowości. Jest to z pewnością atrakcja dla dzieci, ale na pewno znajdą tutaj również coś dla siebie dorośli, którzy z pewnością mają w sobie choćby ułamek dziecka.

Wiele atrakcji w Busku-Zdroju przeznaczonych jest dla dorosłych oraz dzieci, zatem nie ma żadnych obaw, że część członków naszej rodziny będzie niezadowolona z naszych wyborów. Z Buska-Zdroju każdy powinien wyjechać z szerokim uśmiechem na twarzy.

Autor artykułu
Artykuł przygotowany przez ekskluzywny Hotel Bristol ze strefą SPA położony w Górach Świętokrzyskich w miejscowości Busko Zdrój.
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej