Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Najciekawsze loty widokowe balonem w Europie

Lot balonem na ogrzane powietrze jest z pewnością niesamowitym przeżyciem, znacznie różniącym się od lotu samolotem. Z wnętrza balonowego kosza można podziwiać niezapomniane krajobrazy, zwierzęta, wschody i zachody słońca w wyjątkowy i rzadki sposób. Taki rejs możliwy jest także dla osób starszych i z ograniczoną mobilnością. Oto najciekawsze loty widokowe balonem w Europie.

Najlepsza pogoda na lot balonem

Sezon na lot balonem trwa w zasadzie cały rok, ale najwięcej lotów odbywa się od maja do października. Wszystko uzależnione jest od pogody i termiki. W pogodne, ciepłe dni w godzinach około południowych na skutek nagrzewania podłoża przez słońce powstają w powietrzu silne prądy konwekcyjne, które są bardzo niebezpieczne dla balonu. Dlatego najczęściej loty odbywają się o świcie lub w godzinach popołudniowych. Najlepszą pogodę gwarantują rozległe, stabilne układy wyżowe. Opady atmosferyczne, czy to deszcz, czy to śnieg, wykluczają możliwość lotu. Przeciwwskazaniem jest również możliwość wystąpienia burz lub silne wiatry.

Najciekawsze loty widokowe balonem w Europie

Karkonosze, Polska

Dolny Śląsk to jedna z najbardziej widokowych części Polski, a lot nad Karkonoszami to niesamowite wrażenia i krajobrazy. W czasie rejsu zobaczycie zapierającą dech w piersiach panoramę gór oświetlonych złotą poświatą słońca. Przeżyjecie niesamowite chwile, podziwiając z balonu perły architektury przepięknej Doliny Pałaców i Ogrodów, którą można podziwiać z balonowego kosza. To liczący blisko 100 m2 obszar położony w Kotlinie Jeleniogórskiej pomiędzy Rudawami Janowickimi a Karkonoszami. Znajduje się tu niemal 30 obiektów architektury świeckiej pochodzących z czasów świetności polskich elit rycerskich i szlacheckich. To wyjątkowe rezydencje z epoki romantyzmu otoczone fantastycznymi parkami krajobrazowymi.

Co więcej, lot można zorganizować dla osób z ograniczoną mobilnością i starszych, które podróż odbywają na fotelach lotniczych zapewniających maksymalny komfort i najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dzięki otwieranym z boku kosza drzwiom, na pokład można łatwo wejść, a przeźroczysty materiał dostarcza dodatkowych wrażeń wzrokowych.

Czytaj więcej: Lot balonem w Polsce.

Château d’Oex, Szwajcaria

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądają Alpy z góry? Wyobraź sobie, że płyniesz obok zapierających dech w piersiach, pokrytych śniegiem szwajcarskich gór i dolin. W styczniu każdego roku odbywa się tu 9-dniowy festiwal, który gromadzi pilotów z około dwudziestu różnych krajów, a prawie sto balonów wznosi się w górę, by odbyć podróż ponad szczytami. Lot balonem zimą może wydawać się szalonym pomysłem, ale z pewnością zapomnisz o zimnie, gdy zobaczysz te majestatyczne górskie krajobrazy na tle błękitnego nieba.

Czytaj więcej: Festiwal Château-d’Oex

Toskania, Włochy

Ten ukochany przez wielu turystów region Włoch jest jeszcze bardziej romantyczny z góry. Widok jest niezapomniany. Z balonu można podziwiać stare toskańskie zamki i renesansowe wille, widok z lotu ptaka na stare miasta Poggibonsi, San Gimignano, Col Val D’Elsa i zachwycać się typowymi wzgórzami Chianti z winnicami i lasami. W pogodny dzień, jeśli lecimy dostatecznie wysoko, w oddali widać morze tyreńskie lub śródziemnomorskie odbijające poranne słońce. Te niesamowite panoramiczne widoki najlepiej obserwować z góry.

Czytaj więcej: loty balonem w Toskanii.

Dolina Loary, Francja

Lot balonem to dobry sposób, aby zobaczyć w ciągu jednego dnia tak dużo zamków i winnic. Będzie to naprawdę wyjątkowy widok na wypielęgnowane ogrody okolicznych zamków i dywany winnic rozsianych po okolicy nad Loarą.

W Dolinie Loary znajduje się ponad 800 zamków i dworów. Podróżując nad doliną można podziwiać wspaniałe widoki na kamienne wioski, rzeki, pola słoneczników, winnice i oczywiście zamki, które wydają się pochodzić prosto z baśni.

Czytaj więcej: AERFUN Balloons

Bristol, Anglia

Podróżni, którzy odwiedzą Wielką Brytanię na początku sierpnia, nie powinni przegapić Bristol International Balloon Fiesta. Ten weekendowy festiwal jest największą coroczną imprezą balonową w Wielkiej Brytanii i obejmuje wieczorny pół-choreograficzny pokaz, kiedy balony rozświetlają nocne niebo w rytm muzyki. Nie ma nic lepszego spektaklu niż widok balonów zapalających płomienie, gdy gra muzyka!

Czytaj więcej: Bristol Balloon Fiesta

Wilno, Litwa

Wilno jest jednym z nielicznych europejskich miast, w których balony na ogrzane powietrze latają tuż nad starym miastem – dzięki czemu możesz obserwować gotyckie i renesansowe iglice historycznego centrum miasta z góry, podziwiać rzekę Wilię i oderwać się od rzeczywistości. Gratka na city break – zwłaszcza w połączeniu z musującym śniadaniem …

Czytaj więcej: Loty balonem nad Wilnem.

Istria, Chorwacja

Mówi się, że Istria jest najlepszym miejscem w Europie na lot balonem. Nie wydaje się to mocno przesadzone, ponieważ Istria nazywana jest również „Chorwacką Toskanią”. Czekają na Ciebie niesamowite widoki lasów dębowych, pagórków, pól pszenicy i bujnych winnic, a także miasteczka na wzgórzach, takie jak Motuvun, i jego romańsko-gotycka dzwonnica z XIII wieku.

Czytaj więcej: Loty balonem w Chorwacji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej