Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Kto był pierwowzorem dziewczyny Bonda i co to ma wspólnego z wegańską modą?

Marka Christine Granville nie powstałaby, gdyby nie pewna niezwykle odważna Polka, która zmieniła bieg II wojny światowej

Nie dajcie się zwieść obco brzmiącej nazwie, bo mimo to ma polski rodowód! Inspiracją do jej powstania była jedna z najsilniejszych i najodważniejszych kobiet w historii. O kim mowa?

Dziewczyna Agenta 007

Winston Churchill nazywał ją swoją ulubioną agentką. Jedną z jej najważniejszych misji było przedostanie się przez zaśnieżoną polską granicę w temperaturze -30 stopni C. i przemycenie mikrofilmu z planami oraz datą ataku Niemiec na ZSRR. Przekazała go Brytyjczykom, co wpłynęło na opóźnienie niemieckiej operacji Barbarossa, która była początkiem końca II wojny światowej. Była Jamesem Bondem w spódnicy. Pod pseudonimem Christine Granville działała przez wiele lata jako polska agentka brytyjskiego wywiadu.

Krystyna Skarbek-Giżycka działająca pod pseudonimem Christine Granville
Krystyna Skarbek-Giżycka działająca pod pseudonimem Christine Granville

Mowa o Krystynie Skarbek, a dokładnie Marii Krystynie Skarbek-Giżyckiej. Pięknej, niezależnej, eleganckiej i odważnej agentce, która nie bała się przejąć kontroli nad swoim życiem i przeznaczeniem. Właśnie dlatego uważana jest za pierwowzór dziewczyny Bonda, Vesper Lynd z pierwszej powieści Iana Fleminga o przygodach Agenta 007.

Krystyna Skarbek w odróżnieniu od postaci z pierwszej książki o Jamesie Bondzie była realną osobą, a jej dokonania były prawdziwe i faktycznie robiły różnicę – twierdzi Clare Mulley, autorka biografii Skarbek pt.: „The Spy Who Loved”, po polsku wydanej pt.: „Kobieta szpieg”

Wegański skarb

Za Bondem nie przepadamy, choć jego dziewczyny, trzeba przyznać, są wyjątkowe.  Ale zegarki marki, stworzonej przez Agnieszkę Bobrukiewicz mają ładne, prostokątne tarcze. Kształt jest klasyczny – jest to tzw. Tank Watch, który charakteryzuje się prostokątną tarczą. Na każdej jest numer paszportu Krystyny Skarbek, a logo nawiązuje swoją stylistyką do herbu rodziny Skarbek. A poza tym do oferty wprowadzono paski w 100 procentach biodegradowalne, bo wykonane ze…skórki jabłek.

Obróbka tego, co pozostało

Rocznie w Polsce produkowanych jest ok. 12 mln ton odpadów. Oznacza to, że przeciętnemu Polakowi wystarczy 12 miesięcy, by wytworzyć ponad 300 kg odpadów. Większość tych śmieci składowana jest na wysypiskach, a recyklingowi poddawany jest tylko niewielki odsetek. Natomiast wytłoczyny z jabłek stanowią największy ilościowo odpad organiczny w przetwórstwie owocowo-warzywnym. Dziennie powstaje około 500 ton wytłoków. Okazało się, że jest sposób na przetworzenie pozostałości z jabłek w trwały, imitujący naturalną skórę materiał.

3 razy eko

Skóra z jabłek jest delikatna i porównywalna do skóry naturalnej zarówno z wyglądu, jak i pod względem funkcjonalności. Jest idealną alternatywą dla tych z nas, które cenią sobie ekologiczne i innowacyjne rozwiązania, zwracają uwagę na skład i jakość materiału, z którego wykonany jest produkt. A powstałe paski właśnie takie są: biodegradowalne i pozbawione szkodliwych dla zdrowia substancji oraz przyjazne środowisku.

Wegańskie paski do zegarków marki Christine Granville
Cykl powstawania pasków do zegarków marki Christine Granville

Wegańska skóra z jabłek

Do stworzenia wegańskiej kolekcji pasków marka nawiązała współpracę z włoską firmą specjalizującą się w przetwarzaniu odpadów przemysłowych z jabłek w nowe surowce. Firma wykorzystuje biologiczne pozostałości przemysłowe z produkcji soków jabłkowych i tworzy z nich innowacyjne produkty – między innymi wegańskie skóry. 

4 kolory  

Do zegarków marki Christine Granville możemy dobrać “jabłkowe” paski w czterech różnych kolorach:  czerwonym, niebieskim, białym i żółtym.

Wybieraj i wspieraj

Nie tylko sprzedaż zegarków, nie tylko ochrona środowiska była celem właścicielki marki Christine Granville, Agnieszki Bobrukiewicz. Przyświecała jej jeszcze idea wspierania kobiet w biznesie. Dlatego tworzy społeczność kobiet, które pomagają sobie nawzajem w realizacji biznesowych marzeń. Jak? Poprzez przekazywanie części środków ze sprzedaży zegarków na rzecz fundacji wspierającej kobiety w ich biznesowym rozwoju.

Dlatego, gdy kupimy zegarek tej marki mamy szansę dorzucić swoją cegiełkę na rzecz innych kobiet, a zegarek będzie symbolem przynależności do społeczności silnych agentek Christine Granville.Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej