Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

31 galerii na święto sztuki współczesnej

Warsaw Gallery Weekend, czyli już XI edycja największego cyklicznego przeglądu nowej sztuki współczesnej w Polsce w ten weekend

Od czwartku, 30 września do niedzieli, 3 października w 31 galeriach w Warszawie będzie można zobaczyć premierowe wystawy, bo Warsaw Gallery Weekend od lat prezentuje to, co w sztuce współczesnej najciekawsze i najbardziej aktualne.

Warsaw Gallery Weekend za free

Warsaw Gallery Weekend jest największym w Polsce i jednym z głównych w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeniem poświęconym sztuce współczesnej. Podczas jednego weekendu swoje premierowe wystawy zaprezentują najlepsze galerie warszawskie, a także galerie z innych miast wybrane w drodze otwartego naboru i to wszystko bez opłat i biletów!

W tym roku w rozproszonym w mieście wydarzeniu biorą udział:
Asymetria, Biuro Wystaw, BWA Warszawa, Dawid Radziszewski, ESTA, Fundacja Galerii Foksal, Fundacja Profile, Gunia Nowik, HOS Gallery, Instytut Fotografii Fort, Jednostka, Le Guern, LETO, lokal_30, m2, Monopol, Galeria m2, Monopol, Naga, Olszewski Gallery, Piktogram, Pola Magnetyczne, Polana Institute, Propaganda, Raster, Rodríguez Gallery, Serce Człowieka, Śmierć Człowieka, Stereo, Szara, Szydłowski, Wizytująca, Wschód.

Weekend pełen sztuki

Na otwarcie jesiennego sezonu kulturalnego, galerie sztuki współczesnej zapraszają na weekend wspólnych wernisaży, które będzie można oglądać w ciągu wszystkich czterech dni w godz. od 11:00 do 19:00.

W piątek, 1 października będzie można wybrać się na premię książki „Strajk” Rafała Milacha – Galeria jednostka przy ul. Andersa 13, a także zobaczyć w Teatrze Powszechnym przy ul. Zamoyskiego 20 performance „Fressen” Katarzyny Kozyry oraz performance-koncert Belli Ćwir w Instytucie Fotografii Fort przy ul. Racławickiej 99, w budynku 2, Studio 99 oraz tym samym miejscu posłuchać muzyki z płyt winylowych z okazji jubileuszu 69 urodzin Rysi Czubak.

W sobotę, 2 października ciekawie zapowiada się dyskusja w Zachęcie-Narodowej Galerii Sztuki przy ul. St. Małachowskiego 3, w sali kinowej, do której wyjściem jest premiera książki „Tu jest sztuka”. Dla chcących wypróbować swoich sił w sitodruku przewidziane są „Nocne tele wizje”, czyli wykonanie na koszulce, torbie, poszewce na poduszkę (trzeba przynieść) grafiki sitodrukiem według projektu Małgorzaty Pawlak – wszystko w Galerii m2 przy ul. Oleandrów 6. Po południu będzie można wybrać się na premierę artbooka Jakuba Glińskiego z serii „Pogadanki. Młody Rysunek Polski Teraz” w Gunia Nowik Gallery przy ul. Brackiej 18/62 albo na pokaz filmu „Alfabet” zrealizowanego z udziałem artystów biorących udział w wystawie „Alfabet” w Fundacji Profile przy ul. Franciszkańskiej 6, o 18:00 z kolei organizatorzy WGW zapraszają na odsłonięcie pomnika Oskara Dawickiego „Gloria Amore Victis” w Raster przy ul. Wspólnej 63.

W niedzielę, 3 października organizatorzy zapraszają od 11:00 do 13:00 na Slavs and Tatars Op Enheim Garden Brunch w Raster przy ul. Wspólnej 63, a przez cały okres Warsaw Gallery Weekend do Puro Hotel przy ul. Widok 0 do obejrzenia instalacji „Sleeping Odyssey” autorstwa Irini Karayannopoulou.

Pełny program wydarzenia znajdziecie na stronie: www.warsawgalleryweekend.pl

Praktyczne info:

Termin: 30.09-3.10.2021

Miejsce: Warszawa – różne lokalizacje

Ceny biletów: wstęp darmowy

Godziny otwarcia: 11:00-19:00

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej