Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Łatwe trasy rowerowe, które każdy pokona

O tym, że jazda na rowerze to sporo przyjemności, a także wiele walorów zdrowotnych, przekonywać nikogo nie trzeba. Większym wyzwaniem jest zaplanowanie ciekawej trasy rowerowej. Tak, by czerpać z niej sporo radości, a nie tylko się zmęczyć. Oto łatwe trasy rowerowe, które każdy pokona!

W Internecie i branżowej prasie znajdziemy sporo propozycji tras rowerowych, np. na szlaku Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Są te dla zwolenników trudnych, górskich szlaków, takie dla miłośników jazdy miejskiej i te dla długodystansowców. Wiek nie ma znaczenie – jazda na rowerze po 50 tylko pozwoli Ci utrzymać dobrą formę. Musisz tylko poszukać łatwych tras. Postanowiliśmy pomóc i znaleźć kilka propozycji.

Okolica twojego miejsca zamieszkania

Szukając miejsc do jazdy na rowerze, nie musisz wybierać się daleko. Wystarczy, że przejedziesz kilka kilometrów wokół miejsca, gdzie mieszkasz. Jeśli nie jest to typowe blokowisko, na pewno znajdziesz w pobliżu leśną ścieżkę czy łatwą do pokonania szutrową alejkę. Wybierz się w weekend z rodziną najpierw na krótką przejażdżkę po okolicy, z czasem wydłużając rowerowe wojaże. Taki wybór będzie najlepszy niezależnie od tego, gdzie mieszkasz. Jeśli masz to szczęście, że okolica, w której żyjesz nie jest ogromnym miastem, na pewno znajdziesz ciekawe miejsca na rowerowe wypady. Sporo szczęścia mają mieszkańcy południowych rejonów Polski, a także Warmii i Mazur. W tych częściach naszego kraju mamy mnóstwo ciekawych propozycji ścieżek rowerowych.

Jazda na rowerze to bardzo dobry sposób na poprawę zdrowia i kondycji. Dobrze dobrany jednoślad zapewni pełnię radości z jazdy – przekonuje Jakub Pasikowski, ekspert marki LeGrand.

Sułów – Ruda Milicka

To wspaniała propozycja dla tych, którzy chcą odwiedzić Dolny Śląsk. I od razu trzeba wspomnieć o ogromnym atucie tej propozycji. Trasa jest płaska i bardzo łatwa. Mamy tu sporo do oglądania. Są ruiny zamku, zabytkowa aleja drzew. Ścieżka rowerowa ma niecałe 7 km długości, jest tu sporo punktów obserwacyjnych. Ruda Milicka swoją nazwę zawdzięcza wydobywaniu rudy darniowej. Trasa wiedzie leśną ścieżką wzdłuż starego szlaku kolei wąskotorowej.

Jelenia Góra – Dąbrowica – Wojanów – Łomnica – Jelenia Góra

Dla fanów dłuższych przejażdżek świetnym wyborem może być też trasa w okolicach Jeleniej Góry. W Wojanowie jest świetnie odrestaurowany kompleks dworski. Jedzie się głównie przez las i park. Warto pamiętać, że w okolicach przepływa rzeka Bóbr. Wiosną często zalewa sporą część tutejszych terenów. Jeśli poziom wody nie będzie zbyt wysoki, może uda się zobaczyć mostek, który łączy dwa brzegi rzeki i dostać się nim do pałacu w Łomnicy. Innym sposobem jest przejazd mostem drogowym, który znajduje się we wsi.

Górny Śląsk

W tym przypadku proponujemy okolice Pszczyny. Mamy tutaj i asfaltowe dróżki, i szlak wzdłuż linii kolejowej, dębową aleję i piękny pałacowy park. Pszczyna jest jednym z najpiękniejszych miast na Śląsku. Znajdziemy tu na przykład Zagrodę Pokazową Żubrów. Jadąc alejkami, po kilku kilometrach mija się tablice pamiątkowe filii byłego obozu koncentracyjnego. Będąc w Pszczynie, warto odwiedzić starówkę. Jest tam sporo ciekawych, malutkich kamieniczek.

Velo Dunajec

W Małopolsce znajduje się znany szlak Velo Dunajec. To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce. Start mamy w Zakopanem, metę pod Tarnowem. Po drodze mija się Nowy Targ i Gorce, a także Jezioro Czorsztyńskie. Trasa prowadzi przełomem Dunajca. Ze względu na niezwykłe walory widokowe warto polecić tę trasę nawet aktywnym seniorom. Efektowne przeprawy rekompensują garstkę trudniejszych fragmentów.

Blue Velo – Pomorze Zachodnie

Pasjonaci północnej części Polski mogą wybrać się na Blue Velo – Nadodrzańską Trasę Rowerową. Cały dystans to w sumie ponad 1000 km tras rowerowych. Oczywiście, są one podzielona na bardzo ciekawe etapy. Warto wybrać sobie choć jeden z fragmentów tej trasy. Poszczególne elementy wciąż są tworzone. Te gotowe biegną przede wszystkim po nieczynnych liniach kolejowych, a także wałach przeciwpowodziowych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej