Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Jaki rower miejski dla seniora wybrać?

Dla wielu seniorów jazda na rowerze to aktywność, z której – w ich mniemaniu – należy niestety z biegiem czasu zrezygnować. Bolące stawy i mięśnie nie ułatwiają rzecz jasna jazdy na zwykłym jednośladzie, ale… od czego ma się silnik elektryczny! Tak, celem poniższego artykułu będzie pomoc w doborze idealnego, elektrycznego roweru dla seniora. Zwłaszcza, że dzięki nowoczesnej technologii, chcąc jeździć rowerem… nie trzeba pedałować. Ale do rzeczy.

Dlaczego rower elektryczny?

A dlaczego nie? Przecież jazda elektrycznym jednośladem jest o wiele bardziej komfortowa, niż w przypadku uciążliwych, publicznych środków transportu. Rower elektryczny praktycznie nie wymaga pedałowania, gdyż pracę ludzkich mięśni wykonuje specjalnie skonstruowany silnik.

Senior – korzystając z niego – może wybrać poziom wspomagania, mogąc w pewnym sensie praktycznie całkowicie zrezygnować z intensywnego pedałowania. To jednak nie wszystko! Dzięki pojemnym bateriom (coraz popularniejsze ogniwa Li-Ion), użytkownik takiego roweru może wybrać się nawet kilkunastokilometrową wycieczkę, nie martwiąc się o poziom energii.

Bezpieczeństwo? Jak najbardziej!

Mało osób wie, że rower miejski z napędem elektrycznym jest praktycznie… najbezpieczniejszym środkiem transportu. Owszem, jazda nim po bardzo zatłoczonych drogach jest być może uciążliwa (i kosztuje sporo nerwów), ale niezaprzeczalną kwestią pozostaje fakt budowy coraz gęstszej sieci dróg rowerowych.

Poruszanie się po nich jest całkowicie bezpieczne, gdyż niejednokrotnie poprowadzone są one poza głównymi, drogowymi ciągami komunikacyjnymi. Poza tym nie można zapominać, że rower miejski dla seniora jest konstrukcją trwałą, wytrzymałą i bardzo stabilną. Doskonale znosi on jazdę po bruku, asfalcie i innych rodzajach utwardzonych nawierzchni.

Taniej już się nie da…

Seniorzy to osoby z reguły oszczędne, które – czego nie da się ukryć – liczą się z każdym wydatkiem. Podróżowanie komunikacją miejską to często koszt kilku złotych w przeliczeniu na jeden bilet. Jeżdżąc rowerem elektrycznym, ponosi się koszty będące zaledwie odsetkiem tej kwoty. Biorąc pod uwagę aktualne ceny energii elektrycznej, dystans 100 kilometrów przejechanych na miejskim „elektryku”, uszczupli portfel seniora o zaledwie… złotówkę. Czy można sobie wyobrazić bardziej ekonomiczny i komfortowy środek transportu?

Rowery elektryczne miejskie – który model warto wybrać?

Wybierając rower miejski z napędem elektrycznym, warto zdecydować się na zakup ściśle określonego modelu. Wchodząc na https://muvike.pl/rowery-elektryczne, można znaleźć szereg ciekawych rozwiązań, które:

  • umożliwiają łatwe i szybkie zejście z roweru w razie niebezpieczeństwa (specjalnie zaprojektowana rama),
  • zapewniają maksymalną jakość oświetlenia,
  • gwarantują komfort i bezpieczeństwo jazdy po bardziej wymagającym terenie,
  • oferują w pełni bezpieczną i wygodną pozycję podczas jazdy, której utrzymanie jest ważne ze względu na kondycję stawów i kręgosłupa,
  • posiadają łatwy w obsłudze mechanizm regulujący natężenie wspomagania układu napędowego,
  • pięknie prezentują się na miejskich drogach.

Warto też zwrócić uwagę na te modele, które posiadają wbudowany i czytelny wyświetlacz LCD. Dzięki niemu łatwo (i szybko) będzie można sprawdzić aktualne parametry pracy roweru, baterii i całego układu napędowego. Oznacza to, że odtąd zaplanowanie całej trasy przejazdu będzie o wiele łatwiejsze!

Rozładowana bateria i… co dalej?

Rower miejski dla seniora, to idealny sposób na aktywny wypoczynek z bliskimi. Można się nim cieszyć nawet wtedy, gdy bateria będzie częściowo rozładowana! Po pierwsze – nowe ogniwa zamontowane w rowerach elektrycznych pozwalają na znaczne wydłużenie zasięgu roweru. Po drugie – dzięki zaawansowanemu komputerowi pokładowemu, zawsze istnieje możliwość dokładnego sprawdzenia, ile kilometrów można jeszcze przejechać.

Poza tym nawet jeśli bateria już się rozładuje, zawsze… można dojechać na rowerze o własnych siłach (jeśli te na to pozwalają). Wielu seniorów właśnie tego obawia się najbardziej. Jednak – biorąc pod uwagę nowoczesną technologię – ryzyko te jest zminimalizowane do zera, dzięki nowoczesnym układom kontrolującym stan baterii.

Podsumowanie

Rowery elektryczne miejskie marki MUVIKE to doskonała propozycja dla wszystkich seniorów, którzy cenią sobie aktywny styl życia i… możliwość wypoczynku ze swoimi – często znacznie młodszymi – bliskimi. Oczywiście przy ich wyborze, warto wziąć pod uwagę szereg istotnych walorów konstrukcyjnych. Niemniej są to kwestie całkowicie indywidualne, które zależą wyłącznie od preferencji użytkownika.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej