Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Jak przygotować ciało do urlopu last minute? Masaż może zdziałać cuda!

Na pozbycie się pomarańczowej skórki jest kilka sposobów. O najbardziej skutecznych opowiada dr Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej, właścicielka gabinetu Estetica Nova

Podpatrujemy Francuzki i Azjatki od lat w kwestii pielęgnacji twarzy. Jednak nie dbamy tak jak one o ciało. Odpowiednio skomponowana dieta i ruch to nie wszystko. By móc cieszyć się gładką, piękną i pozbawioną niedoskonałości skórą ciała, musimy podejść do tematu kompleksowo.

Masaż – niedoceniany sposób na gładkie ciało

Od lat sprawdzonymi sposobami na walkę z cellulitem są masaże i drenaże limfatyczne. Bańki chińskie i szczotkowanie ciała na sucho to sposoby wywodzące się z ajuwerdy, czyli filozofii i medycyny Wschodu. W Azji sztuka masażu kultywowana jest od tysięcy lat i została opanowana do perfekcji. U nas wciąż jest niedoceniana, a szkoda, bo ich regularne wykonywanie przynosi doskonałe efekty.

Od czego zacząć? Od zakupu szczotki z naturalnego włosia. Najlepszy będzie model przeznaczony do masażu na sucho, można taką szczotkę kupić  Internecie, koszt to ok. 50 zł. Nic nie poprawi krążenie i przepływu limfy lepiej, niż masaż suchą szczotką. Choć na początku automasaż wykonany taką szczotką może wydawać się mało komfortowy, to widząc efekty, od tej czynności można się uzależnić! Jest to także świetny peeling. Masujemy ciało zgodnie z zasadą: z dołu do góry, a więc od stóp w kierunku pachwin, brzuch w kierunku węzłów pod pachami. Dodatkowo masując brzuch okrężnymi ruchami, pobudzamy perystaltykę jelit. Po wyszczotkowaniu ciała stosujemy suche olejki do skóry. Na rynku mamy duży wybór suchych olejków do pielęgnacji ciała, np. firmy Yves Rocher, który kupimy w okazyjnej cenie za ok 30 zł. Dzięki lekkiej i nieoleistej formule olejku, ciało nie będzie lepkie.

Zabiegi w gabinecie – wzmocnią efekty wygładzenia ciała

Pielęgnacja domowa jest bazą, ale to jednak nie wszystko. Kompleksowa profilaktyka powinna iść w parze z zabiegami gabinetowymi. Tylko wtedy możemy osiągnąć najlepsze efekty, czyli piękną i gładką skórę pozbawioną wszelkich niedoskonałości, takich jak cellulit, z którym boryka się aż 80 proc. kobiet. I to właśnie z problemem pomarańczowej skórki najczęściej zgłaszają się pacjentki do dr Ewy Rybickiej.

Cellulitowi często towarzyszy nadmiar tkanki tłuszczowej, obrzęk lub luźna skóra. Co będzie skutecznym rozwiązaniem? Dr Rybicka dobiera je indywidualnie w zależności od dominującego problemu u pacjentki.

Jeżeli głównym problemem jest cellulit i wiotka skóra, świetnie sprawdzi się fala uderzeniowa Z Wave lub Storza. Jej energia powoduje pobudzenie ukrwienia, a co za tym idzie odżywienie skóry. Efektem serii zabiegowej jest wzrost napięcia skóry oraz pięknie wymodelowana okolica. Bardzo często łączymy falę uderzeniową z drenażem Icoone, co przyspiesza oczyszczanie ciała z toksyn, a także sprzyja zrelaksowaniu się  – wyjaśnia dr Ewa Rybicka.

Inną sytuacją jest współistnienie cellulitu, nadmiaru tkanki tłuszczowej i wiotkiej skóry. Wówczas konieczne jest połączenie kilku metod zabiegowych.
Zwykle pierwszym jest drenaż ciśnieniowy Limphastim, który naprzemiennie wypełniając powietrzem komory, intensyfikuje pracę układu limfatycznego i bardzo skutecznie „wyciska” zalegające toksyny z kończyn – podpowiada dr. Rybicka
Po takim 30-60 minutowym zabiegu pacjentka ma uczucie lżejszych o kilka kilogramów nóg. Kolejnym etapem jest Exillis, czyli połączenie radiofrekfencji z ultradźwiękami. Urządzenie pracuje w technologii RIP – zabiegi mają na celu wyszczuplenie okolicy poddanej zabiegowi oraz poprawienie napięcia skóry.
– I tak się dzieje dzięki identyfikacji opornej tkanki tłuszczowej, pobudzeniu jej metabolizmu i rozbijaniu zwłóknień powodujących nieestetyczne zaciągnięcia skóry. Seria obejmuje 6 zabiegów, które rozpisujemy co 7-10 dni. Jako jedne z niewielu zabiegów anti-aiging i antycellulitowych są  to zabiegi przyjemne, w czasie których odczuwamy akceptowalne ciepło – wyjaśnia dr Ewa Rybicka.
Głowica Exillis jest skonstruowana w taki sposób, by pobudzające metabolizm tkanek ciepło było skutecznie przekazane do 3-4 cm w głąb tkanki tłuszczowej, a jednocześnie skutecznie napinało skórę.
– Uważam, że radiofrekfencja jest technologią bardzo bezpieczną i skuteczną. Dlatego od wielu lat pracujemy w Klinice Estetica Nova przy pomocy tych urzadzeń – podsumowuje lekarz medycyny estetycznej

Skutecznych sposobów na pozbycie się cellulitu jak widać nie brakuje. Jeśli zdecydujemy się na poprawę wyglądu ciała, to niezbędna jest systematyczność i konsekwencja. Tylko wtedy możemy osiągnąć najlepsze i pożadane efekty.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej