Żyj bardziej! Portal dla ludzi dojrzałych

Jak sobie poradzić z objawami stresu?

Zmęczenie, drażliwość, napięcie w barkach i karku, bezsenność… Objawy stresu zna niemal każdy. Długotrwały stres jednak powoduje znacznie gorsze dolegliwości, w tym choroby cywilizacyjne.Warto mu zapobiegać lub chociaż jak najwcześniej łagodzić jego objawy. Zatem jak sobie poradzić z objawami stresu? Można medytować, uprawiać sport, ale też przyjmować odpowiednie probiotyki.

Probiotyki na objawy stresu?

Bakterie probiotyczne kojarzą się głównie ze wzmacnianiem odporności, zdrową florą w jelitach i łagodzeniem skutków antybiotykoterapii. Ale czy wiemy, że odpowiednio dobrane szczepy są w stanie wspomóc równowagę nie tylko bakteryjną, ale też… psychiczną? Otóżbakterie probiotyczne występujące naturalnie w układzie pokarmowym człowiekamogą zmienić neurochemię mózgu dzięki komunikacji, jaka występuje między ośrodkowym układem nerwowym a jelitami. To, że flora jelitowa wywiera wpływ na pracę mózgu, może okazać się zbawienny w zwalczaniu lęku, niepokoju, depresji i innych zaburzeń psychosomatycznych!

Jak sobie poradzić z objawami stresu?

Psychologowie twierdzą, że trudno liczyć na to, że nikogo nie spotka w życiu zdarzenie krytyczne. Zwykle nie ma się nawet na to wpływu. Ale można zmienić reakcje. A przede wszystkim człowiek może uczyć się, jak je zmieniać. Nerwowy styl życia może powodować:

  •  rozchwianie emocjonalne,
  • bóle brzucha,
  • brak apetytu albo przeciwnie – chęć zajadania stresu i napady wilczego głodu,
  • ataki paniki.

Warto postawić na jogę, czyli jeden z bardziej skutecznych sposobów na stres. Ten rodzaj aktywności, czyli o umiarkowanym wysiłku, przyspiesza krążenie, usuwając hormony stresu z organizmu, a jednocześnie zaopatruje tkanki w zwiększoną ilość krwi i tlenu. Dla tych którzy wolą intensywniejszy wysiłek, warto spróbować biegać – już pół godziny biegu codziennie ma zbawienne skutki dla zdrowia!


SANPROBI® Stress to 20 kapsułek nowoczesnego probiotyku, które zawierają unikalną kompozycję dwóch szczepów bakterii probiotycznych, Lactobacillus helveticusRosell – 52 i Bifidobacterium longumRosell – 175, dzięki czemu pomagają zachować odpowiednią ilość bakterii probiotycznych w organizmie i wspierają mikrobiotę, czyli florę bakteryjną jelit.

Sanprobi

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby zwiększyć wygodę korzystania z niej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Akceptuję Czytaj więcej